Z Kroměříže Slezan body neveze

• sobota 16. února 2008
  • Tomáš Kubánek, Opavský a Hlučínský deník

Přestože se Opavští v chvíli po uplynutí úvodní desetiminutovky dostali zásluhou Grofka do vedení, neudrželi jej. Kroměříž nejdřív vyrovnala v přesilovce a v závěru přidala druhou a vítěznou branku. Jestli se náskok Slezanu na devátou nepostupovou příčku po tomto kole zteční, uvidíme po nedělních dohrávkách. Klíčový zápas o play-off čeká Opavu příští neděli doma s Orlovou. Aktualizováno!

32. kolo, sobota 16. 2. 2008

HK Kroměříž

Branky a nahrávky: 19. Murín (Klabačka, Vaněček), 53. Novák (Blažek) – 11. Grofek (Plachký). Rozhodčí: Přikryl – Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 3:4, navíc Klabačka 10 minut. Využití: 2:0. Diváků: 190.

Iláš – Kukol, Tichý, Čavrk, Bednárek, Podešva, Plachký – Suchánek, Měch, Černý – Suchý, Polok (6. Herman), Tůma – Chalupa, Grofek, Kocián.

Karel Suchánek (Opava): „Chtěli jsme hrát na čtyři lajny, avšak na stadionu byla velká zima, proto jsme se rozhodli hrát tři útoky. Bylo až neskutečné, co jsme dnes dokázali zahodit. Tohle utkání se nám nepovedlo. Vždyť každý z našich útočníků měl alespoň jednu šanci. Boj o play off bude ještě pořádně těžký ale stále to máme ve svých rukou.

Viktor Hlobil (Kroměříž): „Jsem z výhry šťastný. Hráli jsme zodpovědně a téměř bez chyb. Hodně nám pomohli junioři. Nedostali gól, a to bylo hodně důležité. Pro některé z nich to byl přitom první zápas za muže. Zaměřili jsme se na obrannou hru a proto to nebyl pohledný hokej. Výborná byla práce obrany, ale především gólmana Sedláře, který pochytal spoustu dorážek a podržel nás v rozhodujících okamžicích.