Z Valašského Meziříčí opět bez bodů, Bobrům pohrozil jediným gólem Polok

• sobota 05. listopadu 2016
  • Soňa Molatová | FOTO: Lukáš Bajgar

Přesto, že sobotní utkání odehrála Opava proti papírově slabšímu soupeři z Valašského Meziříčí, utnout sérii venkovních proher se ji nepovedlo. Do vedení se sice jako první dostali Opavští, díky gólu Tomáše Poloka, o vyrovnání se však po nahrávce Davida Vargy postaral Petr Dvořák. Jmenovaná valašskomeziříčská dvojka pak také společně dvě minuty před koncem základní hrací doby dokonala obrat a zajistila tak Bobrům vítězství 2:1.

16. kolo, sobota 5. 11. 2016

2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Dvořák (Varga D., Chroboček), 58. Varga D. (Dvořák, Pořický) – 25. Polok (Holík). Rozhodčí: Obadal - Čelechovský, Holibka. Vyloučení: 3:5, navíc Selingr (OPA) OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 384. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Plšek - Chroboček, Žabčík, Nedbálek, Váňa, Báchor, Vydra, Mikel - Varga D., Dvořák, Pořický - Brunec, Hlaváč, Studený - Kývala, Varga Mir., Martiník - Kubo, Varga Mar., Baroš

Šafránek - Štěpánek, Holík, Galvas, Černý, Mosler, Šindelář, Slavík, Tuma - Wolf, Polok (A), Selingr (C), Grygar, Chalupa (A), Vítek, Pavelek, Černý, Hartmann, Štindl, Fedor, Rousek

První třetina ve Valašském Meziříčí nenabídla žádný gól, pouze dvě vyloučení na opavské straně, což ale Bobři nedokázali využít. Krátce po začátku druhé periody byl ovšem za sekání potrestán dvouminutovým trestem domácí obránce Stanislav Báchor, čehož využil Tomáš Polok a po nahrávce Vladimíra Holíka svou střelou zdolal Plškovy nastražené betony, přes které poslal kotouč do kasy Bobrů.

Naděje pro Opavu po chvíli uzemnil Petr Dvořák, který svou ránou nad Šafránkovo rameno vyrovnal stav utkání a položil základní kámen pro výhru domácího celku. Opava sice dokázala ustát tři oslabení, ale k navýšení se nedostala. V 58. minutě utkání se k puku dostal David Varga, jehož dělovka z kruhu doplachtila přesně k tyči.

Hostům se už ve zbývajících dvou minutách nepodařilo kotouč za Plškova záda dostat a tak si namísto bodů mohou přičíst pouze další prohru z venkovního utkání.