Z nepěkného utkání vytěžil Slezan bod

• čtvrtek 01. února 2007
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - Dorostenci Slezanu vybojovali v zápase se Vsetínem bod za porážku v prodloužení. Vyrovnané utkání však místo pohledných akcí "zdobily" samé nepřesnosti. Hosté šli dvakrát do vedení, avšak Opavští dokázali vždy brzy kontrovat, a tak bitva dospěla do prodloužení, které po necelých dvou minutách Valaši ukončili.

40. kolo, čtvrtek 1. 2. 2007

2:3p (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

VHK ROBE Vsetín

Branky: 34. Vítek (Koschatzký), 43. Gulda (Koschatzký) - 31. Pořický (Kvasnička), 41. Pořický (Pospíšil), 62. Dubec (Holomek). Rozhodčí: Kadlec - Pala, Šedina. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:2. Diváci: 130.

Trenčan - Zacpálek, Dohnal, Koryčanský, Žídek, Kukla - Faksa, Stehlík, Ondričko, Žalčík, Vítek, Musial, Gulda, Popolánský, Machovič, Baďura, Koschatzký.

Hromada - Vrba, Holomek, Tyralík, Kvasnička, Lukeš, Kocur - Kentoš, Jaškin, Pořický, Surovčík, Pospíšil, Dubec, Kubo, Vávra, Lechner.

Už první třetina naznačila, že se tentokrát v Opavě žádný závratný hokej hrát nebude. Převládala opatrnost, snad až trochu lenost něco vymyslet, a ani s nasazením to oba týmy nepřeháněly. Na opavské straně se zpočátku dařilo vytvářet si ojedinělé šance pouze dvojici Machovič - Žalčík. V 10. minutě pěkně sehráli přečíslení, avšak vsetínský gólman byl na místě. Domácí duo se za chvíli připomnělo znovu, ale střela po přihrávce zpoza branky opět skončila v Hromadově náruči. Ve 14. minutě se Slezanu naskytla obrovská možnost otevřít skóre, ale v přesilovce pět na tři pouze stereotypně a neefektivně ostřelovali vsetínskou branku od modré čáry. Naopak nejblíže ke vstřelení úvodní branky měli Valaši, ale jejich únik zůstal nevyužit.

V duchu úvodní části se nesl i začátek druhé dvacetiminutovky. Ve 26. minutě se taktéž v oslabení dostal do sólového nájezdu Stehlík, ale jeho umístěnou střelu vychytala Hromadova lapačka. To obdalší přesilovku sehráli Vsetínští lépe, když se bekhendem prosadil Pořický - 0:1. Už ve 34. minutě však bylo srovnáno. To se za záda vsetínských beků dostal Vítek a blafákem upravil stav opět do nerozhodné podoby. Vyrovnání polilo hráče Slezanu živou vodou, což se promítlo do tvrdé střely Ondrička a nebezpečné dorážky Popolánského. Díky další dvojnásobné přesilovce si domácí vynutili mírný tlak, ale střely od modré i z bezprostřední blízkosti další branku nepřinesly.

Zkraje třetí části šli do vedení opět Valaši, dorážkou v přesilovce se o to postaral opět Pořický. Stejnou početní výhodu zužitkovali i Opavští. Koschatzký od mantinelu našel mezi kruhy úplně volného Guldu, který nezaváhal. Poslední zajímavou situaci v normální hrací době si vytvořili domácí, ale Baďurovu snahu zneškodnil faul hostí. Zbývající dobu se spíše čekalo na neodvratné prodloužení. V jeho končící druhé minutě se u Trenčanovy pravé tyče prosadil přes bránící Slezany Dubec a střelou do horní části brány zabalil prémiovou výslužku do vsetínské torny.

Michal Piskoř (HC Slezan Opava): "Po celou dobu to bylo vyrovnané utkání. Chvílemi jsme sice byli pod tlakem, ale měli jsme dost šancí na to, abychom zápas dovedli do vítězného konce. Bohužel nedáváme branky, a pak stačí jedna dvě chyby a zápas je ztracený."