Zápas v Havířově opavské družině vůbec nevyšel

• čtvrtek 11. srpna 2011
  • Jan Šimek, Petr Miklas

Druhé přípravné utkání se opavským hokejistům tuze nepovedlo. O porážce Slezanu rozhodlo hlavně pět inkasovaných branek v rozmezí osmi minut v první třetině, kterou domácí AZet vyhrál jasně 5:0. Druhá část duelu byla o poznání vyrovnanější, když ji získali Opavští. Do třetí periody se šlo za stavu 7:3 pro Havířov, který si již zápas pohlídal a zvítězil v přípravě potřetí v řadě, tentokráte 9:4. Slezanu nepomohl ani hattrick útočníka Tomáše Grofka.

přát., čtvrtek 11. 8. 2011

HC AZ Havířov 2010

9:4 (5:0, 2:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Potočný (Stránský, Sztefek), 15. Potočný (Stránský, Sztefek), 16. Brezani (Pavlas), 19. Pavlas (Brezani, Balčík), 20. Kopun (Pechanec ), 23. Kopún (Kraft, Pechanec), 39. Klimša (Prokop), 50. Kopún, 57. Najdek (Prokop, Klimša) - 22. Weiss (Grofek, Polok), 35. Grofek (Tůma), 40. Grofek, 51. Grofek (Polok, Vrábel).. Rozhodčí: Šutera - Fiala, Barteček. Vyloučení: 4:8 navíc Vrábel (OPA) 10 min. OT (nesp. chování). Využití: 3:0. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 8:3, 8:4, 9:4.

Daneček - Zientek L., Vydra, Krisl, Machálek, Balčík, Jindřich, Jurčík, Prokop, Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Brezani, Pavlas, Říčka, Pechanec, Kraft, Kopún

Panec (30. Novák) - Bednárek, Faksa, Kysela, Vrábel, Tichý, Pavelek - Tůma, Měch, Herman - Chalupa, Polok, Kocián - Vlašánek, Koschatzký, Grofek - Weiss, Baďura, Vítek

Do utkání vstoupili lépe hosté a nebýt Lukáše Danečka, mohli domácí hokejisté záhy prohrávat minimálně o branku. První obrovskou šanci měl, po pěkném uvolnění se a následné krásné přihrávce Poloka, Adam Koschatzký. Mohl střílet do odkryté branky, jen skvělý zákrok Danečka zabránil jistému gólu. Při akci domácí faulovali a tak tlak hostí pokračoval při přesilovce. Další šance Opavy přišla ve 4. minutě - sám na Danečka se řítil Herman, ale domácí gólman skvěle šanci zneškodnil. Do 6. minuty měli více ze hry hosté, domácí jakoby se nemohli dostat do tempa. Až na začátku 7. minuty přišla první šance domácího Azetu: Pechanec dojel kotouč, přenechal jej Kraftovi, ten ho nahodil před bránu, kde se jej ujal Kopún a jen těsně minul pravou tyč Pancovy brány. Do první poloviny první třetiny se utkání hrálo ve vysokém tempu, chyběla však přesnost. Tu oba týmy nahrazovaly bojovností.

Druhá polovina první třetiny přinesla úplně jiný obrázek: domácí Azet nastřílel během osmi minut pět branek a rázně nakročil k dalšímu vítezství v přípravě. Vše načal ve 12. minutě Martin Potočný, který střílel do prázdné branky po krásné přihrávce od Víta Stránského. Druhý gól Azetu přidal za necelé 3 minuty po pěkné kombinaci celého útoku opět Martin Potočný. Už o necelou minutu později to bylo o tři góly, když se trefil Mario Brezani. V 18. minutě dostali hokejisté Azetu možnost zahrát si přesilovku 5 na 3, ale nevyužili ji, přestože měl Martin Potočný dobrou šanci zkompletovat hattrick. Nakonec domácí využili klasickou přesilovku 5 na 4 - po kombinaci s Brezanim oklamal Pance Robin Pavlas. Brankostroj pokračoval i v závěru třetiny, tentokrát se prosadil útok mladíků, úspěšným střelcem byl Marek Kopún, asistenci si připsal Pechanec .

Druhá třetina začala stejně jako první, tedy šancí hostí. Tentokrát se však Opavští radovali - po Polokově nahození se k puku dostal Grofek, našel volného Jana Weisse a ten neměl problém zasunout puk do odkryté klece. To bylo ve 22. minutě. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat, již za minutu a půl si důrazně počínal před bránou hostí Marek Kopún a upravil již na 6:1! Asistovali mu oba kolegové z útoku – Kraft a Pechanec. A mladý útok byl při chutí i nadále ve 24. minutě se do samostatného úniku dostal Pechanec, ale Panec jeho šanci zneškodnil. Další průběh zápasu příliš hokejové krásy nepřinesl, přestože byl bohatý na góly. Ve 30. minutě měl domácí Pechanec možnost trestného střílení, když se předtím dostal při vlastním oslabení do úniku, ale nabídnutou šani nevyužil, když jeho blafák do forhendu Panec vystihl.

Ve 35. minutě Slezan snížil zásluhou Tomáše Grofka, který se po pěkné Tůmově přihrávce před branku uvolnil, počkal až mu gólman klekne a zavěsil do pravého horního rohu Danečkovy branky. Ve 39. minutě domácí bleskově využili přesilovku - David Klimša dorazil Prokopovu střelu. Hosté se nevzdávali a dosáhli ještě dalšího snížení před koncem druhé třetiny. Po samostatné akci nedal Danečkovi šanci bombou příklepem Tomáš Grofek. Ve třetí třetině jsme viděli spoustu hluchých mist, první opravdovou šanci měli hokejisté Slezanu ve 46. minutě, když za sebou domácí obrana nechala volného Měcha, ten se snažil překvapit Danečka střelou mezi betony, havířovský gólman však udržel kotouč před brankovou čarou. Ve 49. minutě spálil Martin Potočný další příležitost k dosažení hattricku, když po kombinaci celého útoku přestřelil poloprázdnou bránu. V 50. minutě dokonal svůj první hattrick mezi muži člen juniorského týmu Azetu Marek Kopún, když předvedl další důraz před brankou soupeře.

Přesně o minutu později se opět připomněli hosté, svůj hattrick zkompletoval Tomáš Grofek, asistovali mu Tomáš Polok a Lukáš Vrábel. O necelou minutu později se opět radovali domácí, ale tentokrát předčasně, protože rozhodčí Brezanimu gól neuznal. Gólovou tečku za zápasem udělal v 57. minutě domácí Robert Najdek, který stál na konci krásné přesilovkové kombinace, přihrávali mu Prokop a Klimša.

Na obou mužstvech byla znát nerozehranost, souhra skřípala hlavně směrem dozadu. Pro Slezan to byl teprve druhý zápas, dá se určitě čekat zlepšení.

Michal Piskoř (Opava:) Paradoxně prvních šest minut jsme byli aktivnější a dostali jsme se do tří dobrých šancí, jenže zbytek třetiny byl špatný. Vyloženě jsme nestíhali a soupeř nás potrestal pěti góly, což určilo ráz celého duelu. Od druhé třetiny jsme stáhli hru na tři úroky - obránce Kysela odstoupil kvůli zranění zubu a do obrany musel útočník Tůma. Posadili jsme Vlašánka a Koschatzkého, takže jsme dohrávali ve třech formacích. Dokázali jsme vstřelit i nějaké branky. Celkově si myslím, že šlo o kvalitní utkání ve vysokém tempu. Bylo jiné než v Porubě a potvrdilo se mi, že Havířov bude patřit mezi top mužstva druhé ligy.