Závěrečný tlak body nepřinesl, z vítězství se radují Drtiči

• úterý 17. listopadu 2015

Hokejisté Slezanu v Hodoníně na body nedosáhli. První třetinu zvládli lépe domácí, kteří si vytvořili několik dobrých šancí. Prosadit se dokázali v osmnácté minutě, to když Peš objel bránu a přihrál Kubovi, pro něhož nebyl problém poslat kotouč do sítě. Na 2:0 zvyšoval ve druhé periodě Jurásek, který se trefil přesně pod Šafránkovu ruku. Slezan vstřelil svůj gól až při powerplay, postaral se o něj Galvas. Tým ze slezské metropole si sice vytvořil závěrečný tlak, na bodový zisk to však nestačilo.

20. kolo, úterý 17. 11. 2015

SHK Hodonín

2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Kuba (Peš), 32. Jurásek (Nedvěd, Peš) – 59. Galvas (Vítek, Selingr). Rozhodčí: Volf – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1148. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Zavadil – Kolář, Škápik, Pokorný, Nedvěd, Janota, Jedlička, Polesný – Charvát, Kučera, Černohous, Tomi, Peš, Kuba, Sajdl, Piskoř, Jurásek, Vrba, Matula

Šafránek – Kysela, Vrabel, Černý T., Galvas, Tůma, Tichý, Mosler – Herman, Rousek, Vítek, Polok, Hlista, Klapetek, Wolf, Selingr, Černý L., Svoboda, Chalupa

Drtiči nastoupili proti svému soupeři s jasným úmyslem, napravit ztráty z posledních utkání a zase naplno bodovat. Začali ovšem velmi opatrně a nehnali se do útoku. Opava se snažila vyprodukovat nějakou akci a do první vážnější šance se dostala ve čtvrté minutě, kdy využila zaváhání domácí obrany a několikrát otestovala Zavadila v bráně SHK.

Ten měl o práci postaráno i o dvě minuty později, kdy skvěle zlikvidoval přečíslení tří proti jednomu. Drtiči se dostali do tempa až při vyloučení Galvase, ale nabídnutou přesilovku nikterak nezužitkovali. Zachytal si i Šafránek, který likvidoval střelu Charváta a dorážku Piskoře v jedenácté minutě.

O pár minut později se hostující gólman silně zapotil, když neudržel lehké nahození z levého kruhu, které mu prošlo mezi betony a zastavilo se na brankové čáře. Ke změně skóre došlo až v osmnácté minutě, kdy při vyloučení Poloka nabral rychlost Petr Peš a dostal do gólové pozice Michala Kubu, který vstřelil první gól utkání a domácí šli tak do kabin s vedením.

Ve druhé části se v podstatě nic nezměnilo. Dlouho se čekalo na výraznější šanci, která přišla až v šestadvacáté minutě, kdy po souvislém tlaku třetí hodonínské formace několikrát na brankovišti dorážel Piskoř, ale Šafránek branku ubránil.

Zvrat přinesla čtyřminutová přesilovka při vyloučení Kysely. Drtiči dlouho ostřelovali bránu bez střeleckého efektu. Změna přišla až vteřinu před koncem této přesilové výhody, kdy na levém kruhu napřáhl Zdeněk Jurásek a přinesl svému týmu kýžený druhý gól. O bezmála dvě minuty později mohl toto vedení navýšit Matula, ale svou šanci v trestném střílení nezužitkoval. Ke konci třetiny musel ještě Zavadil hasit přečíslení dvou proti jednomu, ale Hlísta se prvního gólu na straně Opavy nedočkal a Baník držel vedení 2:0.

Do poslední části vstoupili lépe hosté, nastolili rychlejší tempo, než tomu bylo doposud a tomhle tempu dokázali pokračovat prakticky až do konce zápasu a Drtiči se museli bránit. Neuběhli ani dvě minuty a Zavadil musel řešit nebezpečnou situaci. Dva na jednoho ujížděli Svoboda s Vítkem. Druhý jmenovaný po přihrávce svého parťáka měl na hokejce gól, ale Zavadil vytáhl parádní zákrok.

O deset minut později byl vyloučen Svoboda a domácí tak měli možnost navýšit svůj náskok. To se jim však nepovedlo. Necelé dvě minuty před koncem zápasu byl vyloučen Vrba a Slezan tak měl obrovskou příležitost k zdramatizování zápasu. A to se jim povedlo. Nikým nebráněný David Galvas z mezikruží poslal kotouč od tyčky do branky. Opava nadále tlačila, ale nezbývalo jim už mnoho času a Drtiči tak svůj náskok uhájili.

Jan Prčík st. (Hodonín):
Chtěl bych dnes kluky pochválit, protože celý zápas oddřeli naplno. V první třetině jsme dali gól z přesilovky, ve druhé jsme další využitou početní převahou přidali druhou branku a byla tam další velká spousta šancí. V prvních dvou třetinách jsme hráli výborně a nemyslím si, že bychom ve třetí části nějak polevili. Ale prostě jsme se přestali hnát zbytečně do útoku. Pod vidinou vedení o dvě branky jsme se soustředili spíše na defenzivu. Soupeř to v závěru zkusil v šesti proti čtyřem a tuto výhodu využil, ale myslím si, že tu poslední minutu a půl jsme si už pohlídali.

David Musial (Opava):
Myslím si, že to bylo kvalitní a vyrovnané utkání. Domácím zachytal velmi dobře brankář. Dvě třetiny jsme se snažili hrát ze zabezpečené obrany a myslím si, že nám to docela i vycházelo. Ve třetí třetině jsme měli trochu více ze hry, snažili jsme se o vyrovnání, ale bohužel… prostě to nevyšlo. Kluky ale musím pochválit, protože jsme dnes hráli opravdu dobře.