Ze zápasu plného vyloučení vyšla lépe Opava, poprvé v sezóně porazila Beroun

• sobota 24. ledna 2004
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - V mimořádně nervózním zápase pod taktovkou rozhodčího Staňka se bojovalo o každou píď ledu, rozhodujícím okamžikem se stal obrat stavu v rozpětí dvou minut, kdy domácí ze stavu 0:1 otočili po spolupráci Sochorka se Zdenkěm na 2:1 a také využitá přesilovka pět na tři ve třetí třetině, kdy se Beroun dostával k největšímu náporu. Zápas plný vyloučení přinesl několik pěstních soubojů, z nichž nejpovedenější byla bitka Tůmy s Víškem. Celkem sudí rozdal 112 trestných minut.

, sobota 24. 1. 2004

3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

HC Berounští Medvědi

26. Zdeněk (Sochorek, Vosátko), 28. Sochorek (Zdeněk), 49. Šebesta (Vosátko) - 5. Eiselt (Křesťan), 55. Eiselt (Frolík, Ševc). Vyloučení: 9:12, navíc Tůma - Víšek 5 + DKU, Holub a Ševc 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 550. Střely na branku: 35:35.

Masný - Vosátko, Tůma, Kramný, Dresler, Přibyla, Vnenk - Zdeněk, Sochorek, Šebesta - Mikšan, Najdek, Hruška - Lhotský, Harazim, Rozum - od 45. Kříž, Malát.

Pospíšil - Jelínek, Vaněček, Ševc, Braniš, Jareš, Holub, Ovčačík - Víšek, Šinágl, Gengel - Frolík, Křesťan, Eiselt - Horčička, Slížek, Novotný - Toma, Klimenta.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Sochorek, 2.Zdeněk, 3. Vosátko

Lahůdka zápasu: V 57. minutě za stavu 3:2 udělal Dalibor Sochorek svou kličkou z obránce sloup, když použil svůj patent s přikopnutím puku pod sebe, ovšem v rozhodující chvíli zapomněl vystřelit.

Zajímavost zápasu: Již zmíněných 112 trestných minut, obsahující dva tresty DKU a dva na deset minut, se neobjeví v každém zápase. Zvlášť v druhé polovině zápasu bylo zaznamenáno 22 vyloučených!

Co rozhodlo?: Rychlý obrat domácích ve druhé třetině a jediná využitá přesilovka pět na tři ve třetině třetí.

Ještě před začátkem zápasu hráči obou týmů uctili památku zesnulého pana Matějů, dlouholetého trenéra Slezanu Opava. Pietní klid však nevydržel dlouho. V závěru prvníminuty se poprvé v zápase proháčkoval až do útočného pásma Sochorek, ovšem z Kladna zapůjčený Pospíšil jeho střelu levým betonem vykopl. Ve 3. minutě svého spoluhráče napodobil Lhotský, který mířil na opačnou stranu, golmanovi puk beton přeskočil, ale ve vzduchu ho stačil zachytit. V 5. minutě zahrozí poprvé hosté, Křesťan vybídl ke skórování Eiselta, ten nevystřelil, objel branku a překvapenému Masnému v brance domácích kolem betonu a tyče propasíroval puk do brány. Tento rychlý gól však nevyvedl Slezany z tempa. V přesilové hře znovu hrající Lubomír Vosátko nabídl Šebestovi puk před golmana Pospíšila, ale z otočky se neprosadil. Z protiútoku zahrozili hosté, když Frolík nebezpečně vystřelil k tyči, masný však reflexivně vyrazil.

V 10. minutě hrála Opava opět přesilovou hru, Sochorek zajel za bránu a nezištnou příhrou vybídl Dreslera ke skórování, ten však opět ztroskotal na betonech berounského dlouhána. Dvanáctá minuta patřila hostům. Nejdříve tvdě pálili Klimenta a Eiselt, v závěru najel do brankoviště Gengel a Masný jen s vypětím všech sil udržel puk břed brankovou čarou. V 15. minutě ujel po levém křídle agilní Eiselt, střílenou přihrávkou vybídl ke skórování Tomu, ten puk lehce tečoval, ovšem v cestě do opavské brány mu stála tyč. V 17. minutě hráli přesilovku také hosté, do ideální pozice se dostal Vaněček, který si nabruslil před Masného, ale trefil brankáře jen do chráničů. Opava ještě před sirénou stihla kontrovat akcí Najdka, který našel před bránou volného Hrušku, ale ten zvolil ránu po zemi, kterou Pospíšil rozklekem odrazil.

V úvodu druhé třetiny dohrávali domácí přesilovku, v závěru však Eiselt vystihl pas Kramného a upaloval směrem k Masnému. Ten však nemusel zasahovat, protože Kramný pádem pod střelcovy nohy puk vychýlil. Ve 26. minutě se čtyři hráči Berouna dívali, jak pohodlně pronikl do pásma Sochorek a nestačil reagovat ani Pospíšil, na rychlou střelu k tyči se natahoval marně. Obrat byl dokončen za necelých sto sekund a znovu u toho byl první útok. Zdeněk tentokrát pronikl do pásma po levém křídle, v pádu nahodil puk na brankoviště, brankář Pospíšil v domění, že za ním stojí dalčí protihráč, puk vypíchl před sebe k volnému Sochorkovi a pro toho nebyl problém bekendem zakončit do prázdné brány.

Od této chvíle se rozhodčí Staněk rozhodl každý náznak nečistého zákroku posuzovat jako hodný vyloučení a prakticky až do konce zápasu stále někdo seděl v oddělených kójích vedle časomíry. V rozmezí jedné minuty zahrozil svými střelami z pravého křídla Najdek, nejdříve těsně přestřelil břevno, později trefil Pospíšila do lapačky a ten puk našel až na brankové čáře. Ve 31. minutě byli vyloučeni dva domácí hráči, ovšem hosté z přesilovky pět na tři vytěžili jen přesně mířenou střelu Eiselta z levého kruhu, kterou Masný ramenem vyrazil. Po návratu obou hráčů hrála s jedním hráčem navíc Opava, nejdříve Hruškovu zadovku neprotlačil u tyčky do brány Mikšan, v zápětí si sjel před bránu Přibyla, ovšem Najdkovu příhru nenamířil mezi tyče.

Ve 35. minutě se řítil poprvé na Pospíšilovu bránu Hruška, ale tváří v tvář trefil levou tyč, k odraženému puku se za bránou dostal Najdek, ve snaze o zasunutí puku do prázdné brány ho jeden z obránců hákoval. K němu si za okamžik přisadl jeden hráč na každé straně a při hře čtyři na tři se zbavil obránce Šebesta, ale z jednoho metru trefil brankáře do břicha. Sochorkovu příhru nevyužil ke skórování Mikšan, a tak se znovu dostalo na přesilovku pět na tři, když rozhodčí vyloučil domácího hráče za zdržování hry. Do konce třetiny zahrozil tvrdou střelou z křídla Šinágl, kterou Masný vyrazil jen před sebe, ale Klimenta zblízka dorazit puk nedokázal.

Do třetí třetiny nastoupili hosté s vědomím, že všechny týmy bojující o první místo prohrávají, a tak se snažili ihned vyrovant. Málem se jim to povedlo ve 42. minutě, kdy Frolík projel po levém křídle, žabkou předložil Eiseltovi, ale ten poloodkrytou bránu přestřelil. Ve 46. minutě najel Holub po odpískání do Masného, což dalo popud ke hromadné rvačce, jejímiž hlavními aktéry byli Víšek a domácí Tůma, oba si šli po zábavné vložce zchladit horké hlavy do kabiny. Domácí tedy hráli přesilovku, která byla umocněna dalším vyloučením Ševce. Dvě sekundy před návratem prvního vyloučeného vypálil od modré Vosátko, na brankovišti se nejlépe orientoval Šebesta a pohodlně puk zasunul do brány.

V 55. minutě vykřesal jiskřičku naděje pro hosty gól Eiselta, ke kterému se odrazil pokus Frolíka a střelou pod břevno nedal ležícímu Masnému šanci zasáhnout. O minutu později dostal na levé křídlo puk Lhotský, ovšem střelu pod břevno vyrazil lapačkou Pospíšil. Největší šanci na rozhodnutí zápasu měl Hruška dvě minuty před koncem ovšem střelou mezi betony samostatný nájezd neproměnil. V 59. minutě fauloval Novotný zbytečně v útočném pásmu, za což byl okamžitě sestřelen Dreslerem. Čekalo se tedy, že se závěr dohraje ve čtyřech. Rozhodčí však i kupodivu publika vyloučil jen berounského hráče, a tak přesilovku hrála Opava. To neunesl kapitán Eiselt, když byl několikrát držen, rozhodčí se jen smál, jeho marným gestem byl zákrok, který rozhodčí Staněk považoval za nedovolený a tímto způsobem dokreslil celý svůj dnešní výkon.

Josef Doboš: Hrálo se kvalitní utkání, hrálo se nahoru dolů. Potřebujeme každý bod, takže do toho kluci dali maximum. I když jsme prohrávali, tak jsme bojovali dál. Hráli jsme ze zajištěné obrany a podali jsme dobrý výkon.

Otakar Vejvoda st.: Byl to zajímavý a kvalitní zápas. Domácí pro vítězství udělali přece jen víc, náš výkon byl pouze průměrný.