Jan Kašík se už chce usadit co nejblíž domovu

Rozhovor8.8.2004 | Tomáš Kubánek
O p a v a - Už během minulé sezony se mohl objevit opět v opavském dresu, ovšem na jeho angažování se vedení nedohodlo. Putoval tak do Brna a sezonu dohrál ve Velkém Meziříčí. Nyní však již managment jeho nákup posvětil, a tak se vyhlášený technik Jan Kašík vrátil opět do slezské metropole.
Mohl bys nejdříve zrekapitulovat svá působiště v předchozí sezoně?
Nejdřív jsem působil v Kadani, kde jsem kvůli zdravotním problémům moc nehrál. Dohodl jsem se s vedením, aby mě uvolnili někam na Moravu. Mohl jsem jít i do Opavy, ale jednání ztroskotala, a tak jsem přestoupil do Brna. Sezonu jsem pak dohrával ve Velkém Meziříčí.

Nakonec se tvůj návrat do Opavy přece jen povedl...
Z rodinných důvodů jsem se rozhodl hrát co nejblíž Havířovu, kde bydlím. Důležitou roli hrál také fakt, že se s trenéry Hulvou a Dobošem známe, kteří mému přání vyhověli.

Říkal jsi, že tě loni sužovaly nějaké zdravotní problémy. Jak jsi na tom po fyzické stránce nyní?
Začátky sezony jsou vždycky těžké, spousta lidí má nové brusle... Přáteláky jsou o tom, že se ráno dvě hodiny trénuje, pak se hraje přípravné utkání, takže toho člověk má za celý den až nad hlavu. Sice jsme teď dvakrát prohráli, ale já bych z toho vědu nedělal. Myslím, že s fyzičkou to bude dobré.

Jsi znám jako skvělý technik a hráč do kombinace. Očekává vedení od tebe právě toto, nebo máš působit spíš jako vůdce a hecíř?
To je otázka spíš pro trenéry. Nejspíš budu hrát na postu centra, takže bych měl rozehrávat puky a vymýšlet akce.

Od letošního léta se Opava přidá ke klubům, jehož domácí hřiště se vyznačuje zmenšenými rozměry. Tohle asi techničtí hráči tvého typu příliš nevítají...
Bude záležet, jak rychle se naučíme na užším kluzišti hrát. Až sem přijedou týmy, které hrajou doma na širší ploše, tak toho musíme využít a napadat centrem i křídlem, a získávat tak puky a hodně střílet.

Jak se podle tebe změnilo mužstvo Slezanu a jeho styl od dob, kdy jsi za něj hrál naposledy?
I když jsem hrál v Kadani, Opavu jsem sledoval. Tady se hraje vyloženě technický hokej, kde není moc silových hráčů.

Tvé angažování opavští fanoušci jistě vítají. Někteří ovšem poukazují na tvůj bohémský přístup. Jak na tyto výtky reaguješ?
Jeden kamarád říká, že když se o mě furt píše, tak je to dobré; horší to bude, až se o mě psát přestane. Postupem času jsem se už s tím vypořádal. Člověk si musí užívat, dokud je mladý. Důležité přece je, abych stíhal na ledě.


Aktuálně na webu