• neděle 11. září 2011

„Bod je pro nás málo, měli jsme na víc,“ říká autor dvou branek Bohumil Herman

Stal se prvním opavským střelcem nového ročníku 2. ligy. Ve Valašském Meziříčí však nezůstal jen u jednoho přesného zásahu, kotouč poslal za záda Vlachýnského hned dvakrát. A nebýt dobrého výkonu domácího gólmana, mohl opavský útočník s dvanáctkou na zádech zkompletovat hattrick. Řeč je o dvaadvacetiletém útočníkovi Bohumilu Hermanovi.

V letošní soutěžní premiéře Opavy patřil k nejlepším hráčům na ledě. Jak by také ne. Vždyť vsítil hned dvě branky a výrazným dílem se tak podílel na bodovém úspěchu Slezanu. Poprvé se do střelecké listiny zapsal ve 24. minutě, když kotouč protlačil až do brány. Ve 43. minutě poté potrestal hrubku domácích a skóroval podruhé. Z obou tref měl mladý útočník náležitou radost. „Byly to důrazné branky, proto jsem je chtěl také důrazně oslavit,“ vysvětluje s úsměvem své náskoky na plexisklo. „Za obě branky jsem strašně rád, ale nám byly celkem k ničemu. Já si totiž myslím, že pro nás je dnes bod málo, měli jsme tady rozhodně na víc,“ netajil posléze mírné zklamání Herman. „Byli jsme lepším týmem, ale bohužel nám to tam nepadalo, zatímco soupeř těžil z využitých přesilovek.“

Na Bohumila Hermana i další jeho spoluhráče se mohou opavští fanoušci těšit opět ve středu. To se Slezan představí poprvé také domácímu publiku. A soupeř bude více než přijatelný, přijede Uherské Hradiště, které své úvodní vystoupení na domácím ledě nezvládlo, podlehlo Karviné 4:7. Opavské šance na plný bodový zisk vnímá také Herman. „Pokud budeme ve středu hrát tak jako dnes, určitě uspějeme,“ slibuje.

A zda se sympatický hokejista, kterého na mnoho zápasech doprovází kromě rodiny také půvabná přítelkyně, prosadí i proti Uherskému Hradišti? „Uvidíme, pokud mi to tam bude padat i nadále, budu samozřejmě jenom rád.“ Vzápětí však skromně dodává: „Vždy je to o spoluhráčích, nejinak tomu bylo i dnes. Musím poděkovat celému týmu, bez nich bych ty góly nedal,“ uzavírá krátké povídání aktuální král střelců opavského mančaftu.