• neděle 27. ledna 2013
  • Jan Mareček

„Podařilo se nám eliminovat brejky soupeře,“ řekl po utkání s Karvinou Michal Mlýnek

Po velmi povedeném výkonu si hokejisté Slezanu připsali tři body za výhru 4:2 nad karvinským Baníkem. Domácí Opavané měli většinu času utkání pod svou kontrolou, předváděli efektní útočnou hru, často se dostávali do šancí a naopak Karviné ve svém vlastním obranném pásmu moc prostoru nenechávali. Komplikace nastávaly především prostřednictvím přesilových her soupeře, s většinou šancí si však dokázal poradit v sobotu výborný brankář Šafránek.

Bohužel, úspěch Slezanu se nijak nepromítne v pořadí v ligové tabulce, Vsetín, který byl o příčku nad Opavou a mohl být tedy slezským týmem přeskočen, překvapil, když doma porazil Havířov 4:1. Každopádně je vítězství nad Karvinou velice důležité, v případě prohry by totiž Slezan opět spadl na nepostupové deváté místo.

Důležitým mužem domácích byl útočník Michal Mlýnek, který k výhře pomohl dvěma trefami. „Řekli jsme si, že na soupeře musíme od začátku vletět, chtěli jsme potvrdit dobrý výkon z předchozích dvou utkání. Před zápasem jsme si připomněli, že na Karvinou doma umíme a myslím, že i dneska jsme byli živější,“ hodnotil utkání opavský střelec.

Slezan si musel dávat pozor především na obávanou karvinskou ofenzivu, hráči jako Mikšan nebo Luka svou produktivitou budí respekt. Dobrou defenzivní činností se ale domácím podařilo útok Baníku dostatečně otupit, což potvrzuje i Mlýnek: „Určitě jsme chtěli vycházet ze zabezpečené obrany, dát si pozor, aby nám soupeři neujížděli, což se jim v předchozích duelech s námi dařilo a dávali z toho góly. Nakonec se nám povedlo jejich brejky eliminovat a dobrým týmovým výkonem Karvinou porazit.“

Jak již bylo řečeno, sám Michal Mlýnek si připsal dva zásahy, které měly na vítězství lví poddíl. „Při úvodní brance jsme jeli s Kubou Vítkem dva na jednoho, chtěl jsem mu nahrát, ale padající obránce si puk srazil do vlastní brány. To byl určitě šťastný gól. A u toho druhého mi pěkně přihrál David Galvas do středu hřiště, hráči Karviné špatně vystřídali, takže jsem měl prostor, vystřelil jsem a spadlo to tam.“

V celém zápase hrála Karviné dvakrát dvojnásobnou přesilovku, v té druhé, trvající přes minutu snížila na 3:2. „Před zápasem jsme si řekli, že musíme hrát disciplinovaně a nefaulovat, protože to je takový náš kámen úrazu, hodně času hrajeme v oslabení. Na druhou stranu už jsme si i zvykli, že hrajeme často ve čtyřech. Karviná má dost zkušených hráčů, kteří umí přesilovky využít, naštěstí nás dnes potrestali jen jednou.“

Po třetí výhře v řadě mohou hráči Slezanu zapomenout na temnější období, které tomu předcházelo. „Už toho předtím bylo opravdu moc, myslím, že jsme ani nehráli špatný hokej, jen nám chybělo štěstí. Naštěstí se to po těch sedmi prohraných zápasech už zastavilo, teď máme třetí vítězství a atmosféra v kabině je mnohem lepší.“

Příští utkání sehrají Opavané opět na svém ledě, do slezské metropole přijedou hokejisté Vsetína. „To jsou mladí kluci jako my, hrají i podobný systém. Jsou strašně silní doma, kde jsou zvyklí na své extrémně malé kluziště, venku už je to horší. Letos se nám proti nim daří, bude důležité hrát jako dnes ze zajištěné obrany a hodně bruslit, pak můžeme vyhrát,“ dodal na závěr opavský útočník Michal Mlýnek.