• neděle 25. listopadu 2012

„Škoda, že jsme neodskočili na dvě, na tři branky,“ říká Lukáš Černý

Po duelu s Havířovem jsme vyzpovídali autora druhého gólu domácích Lukáše Černého. Jeho trefa znamenala vedení Opavských 2:1, to však Slezan neudržel. Havířov totiž ve třetí dvacetiminutovce zabral a po několika sporných okamžicích utkání otočil ve svůj prospěch.

Dnešní zápas byl velice těsná, ale Havířov nakonec překvapení nepřipustil. Jak bys zhodnotil utkání, Lukáši?

Bohužel, bylo to smolné utkání. Myslím si, že přes dvě třetiny jsme byli lepším mančaftem, k ničemu jsme soupeře nepouštěli, ale potom jsme dostali během asi tří minut dva takové smolné góly a dá se říci, že bylo rozhodnuto. Najednou jsme museli naši hru otevřít a Havířov přidal čtvrtý gól. Jak říkám, bylo to celkem smolné.

Co bylo podle tebe klíčovou pasáží? Začátek třetí třetiny, nebo nějaké nevyužité šance z těch dvou předešlých částí?

Myslím si, že jsme měli po celý zápas poměrně dost šancí, mnoho z nich gólových. Je škoda, že nám to tam nespadlo a neodskočili jsme třeba na dvě, na tři branky. Soupeř naopak využil veškeré šance, které jsme mu dali, bohužel. Jde vidět, že jsou první.

A nepřekvapilo vás v souvislosti s tím, co si řekl, že Havířov v podstatě po dvě třetiny nepředváděl zrovna nejatraktivnější hokej? Přeci jen se asi čekalo, že si favorizované mužstvo bude chtít od úvodu vynutit tlak...

My jsme si před zápasem řekli, že nebudeme bláznit do útoku. Chtěli jsme si hlídat hlavně obranu a střední pásmo. Tento záměr nám dvě třetiny vycházel, dali jsme góly a vedli jsme. Třetí třetinu jsme ale bohužel neubránili tolik, jak jsme chtěli a dopadlo to tak, jak to dopadlo.

Jak si viděl ten moment, kdy hosté srovnali na 2:2? Bavili jste se o tom nějak, zda kotouč přešel brankovou čáru či nepřešel?

Dle náš té situaci hlavně předcházel ofsajd, což je také zásadní. Jestli to pak byl gól, to ví asi jenom Dušan (Šafránek – pozn. redakce).

A co atmosféra? Přijelo hodně lidí z Havířova, opavští fanoušci se dnes také snažili...

Mile mě to překvapilo. Musím říci, že diváci předvedli opravdu velice solidní výkon a doufám, že se jim líbil i náš hokej. Přeji si, aby v takovém počtu přišli zase.