• středa 25. července 2012
  • Filip Lefenda

„Je potřeba posunout tým zase o kus dál,“ říká Karel Suchánek

Opavské muže povede v následující sezóně staronový kouč Karel Suchánek. Sedmapadesátiletý srdcař převzal mužstvo po Michalu Piskořovi, který se rozhodl v Opavě skončit. Suchánek, ze kterého je cítit obrovské odhodlání, bude mít kromě práce s mužským týmem trenérské povinnosti také v juniorském celku a mančaftu mladších dorostenců.

Zkušený trenér se nejprve vyjádřil k událostem posledních dní. „Michalu Piskořovi byla v Opavě nabídnuta smlouva, on si však zvolil angažmá v Krnově, který hraje o soutěž níže. Od mladého kouče bych očekával, že se bude chtít posunout spíše nahoru, ale budiž,“ komentuje záležitost Karel Suchánek. Zdůvodnění poskytl také prezident Slezanu Alois Hadamczik. „Michal Piskoř nepřistoupil na klubovou politiku a odešel. Vzhledem k ekonomické situaci jsme volili trenéra z vlastních zdrojů, proto jsem oslovil Karla Suchánka, který mou nabídku přijal,“ vysvětluje mimo jiné kouč české hokejové reprezentace.

Karel Suchánek, který se v těchto dnech připravuje na kravařském ledě na novou sezónu s mladšími dorostenci, je odhodlán provést určité změny. „O Slezanu se mluví jako o silném mančaftu, ve kterém hrají hráči již dlouhou dobu pospolu. Sílu však nedělá jen dobrá parta, ale především výsledky. Naším stropem se v posledních letech zdálo být první kolo play-off. Rád bych se však s týmem dostal dál, snažil se něco dokázat, což by mělo být také v jejich zájmu. Budeme více trénovat a v určitých věcech dojde ke změnám,“ říká odhodlaným hlasem sedmapadesátiletý kouč, který se k větší intenzitě tréninků odhodlal také se svými mládežnickými výběry.

Asistentem bude na střídačce mužského „áčka“ Marek Harazim. „Marek je srdcař, v Opavě fungoval spoustu let a nyní pracuje s mládeží. Myslím si, že by toto spojení mohlo fungovat,“ vysvětluje Karel Suchánek. Ten zažije staronovou zápasovou premiéru 15. srpna, kdy Slezan sehraje první přátelské utkání s Havířovem. „Před turnajem v Ostravě budeme ladit sestavu. Hráči mají do té doby možnost ukázat, co umí a zasloužit si své místo v sestavě.“

Suchá příprava začne opavským hokejistům po období dovolených 30. července. Na led pak vyjede první tým Slezanu 6. srpna. „Koncem měsíce budeme s hráči jednat a řešit případné příchody a odchody. Přál bych si, abychom ve druhém týdnu přípravy již byli tak nějak v plné síle,“ nastínil své plány nový opavský kouč. Oproti loňsku budou moci naši hokejisté využívat „domácího“ ledu přímo na stadionu v Opavě, zatímco loni se téměř celá přípravná fáze musela z důvodu absence ledové plochy uskutečnit v nedalekých Kravařích.

Není tajemstvím, že Slezan jedná o možném příchodu s velezkušeným Davidem Galvasem. „David odehrál za Opavu mnoho sezón, má v místě bydliště a byl by pro tým velkým přínosem,“ vyjádřil se stručně na adresu možné posily Karel Suchánek. Další novou tváří by měl být jednačtyřicetiletý Karel Horný, který je na opavském zimním stadionu rovněž velmi známou postavou. „Karel hrál naposledy v Polsku, loni však hokej nehrál. Jeho přínos bude hlavně v práci s mládeží. Pokud ovšem ukáže, že stále má na to hrát druhou ligu, a já věřím že ano, nevidím v tom problém,“ říká Suchánek. Slezan rovněž jedná s obráncem z 1. ligy.

Brankářskou jedničkou bude také v příští sezóně Dušan Šafránek, který prodloužil o rok smlouvu. „Jsem velice rád, že Dušan v Opavě zůstal. Je to vynikající gólman, což v loňské sezóně pouze dokazoval. Zasloužil se mnohdy o nejedno vítězství, když po hrubkách v opavské obraně vychytal téměř jisté góly.“