„Každý okamžik v repre si užívám,“ říká opavský forvard Patrik Novák

Rozhovor11.11.2009 | Daniel Bartonec, Opavský a Hlučínský deník
Ve výběru českého hokejového reprezentačního týmu do 18 let v rámci přípravného kempu na blížící se jarní mistrovství světa v běloruském Minsku se objevil i hráč opavského Slezanu Patrik Novák. Ten tuto pozvánku bere jako jeden ze svých nynějších splněných snů. „Už jen to, že jsem tady, beru za veliký úspěch,“ konstatuje český reprezentant.
Pozvánku od trenérského dua Kopecký – Juřík do hokejové reprezentace si hokejista Slezanu vysloužil zejména díky výborným výkonům v dresu opavského juniorského týmu. „Ano je to tak. Podzim se mi zatím vydařil až nad moje očekávání. I přesto je pro mě tato nominace obrovským překvapením. Opravdu jsem s tím vůbec nepočítal,“ vypráví na úvod Patrik Novák.

Trenérskou dvojici opavský hokejista velmi dobře zná již z předchozích let. „Hrál jsem pod nimi již v šestnáctkách. Jsou to velice kvalitní trenéři, kteří ví, jak z týmu dostat maximum,“ pokračuje dále Novák.

„Máme skvělou partu. Je tu spousta hráčů z celé republiky, ale i tak si velice rozumíme. Ve volném čase kromě relaxace rovněž hrajeme například na play stationu“ popisuje volné chvilky během kravařského soustředění opavský útočník.

Všechny tréninky absolvuje český celek v kravařské Buly Aréně, kde je v blízkém hotelu také ubytován. „Bydlet tak blízko je určitě výhoda. Během tréninků se totiž docela hodně nadřeme. Nejvíce momentálně pracujeme na přesilových hrách a na rychlém přechodu do útočné fáze,“ stručně charakterizuje tréninkové porce hráč s reprezentačním dresem číslo 23.

Pro opavského forvarda má toto soustředění i jednu velikou výhodu. Hraje totiž defakto doma. „Určitě to výhoda je, neboť tyto stadióny znám. Snad jen kromě Nového Jičína,“ říká Novák a dále pokračuje: „Na reprezentačních duelech mám samozřejmě i své nejbližší. Kromě přítelkyně nechybí ani mamka s taťkou a s dědou,“ snaží se co nejstručněji popsat rodinné zastoupení na zápasech jediný Opavák v současné nominaci.

A jak vidí Patrik Novák své šance na jarní nominaci na světový šampionát v běloruském Minsku? „Bylo by to něco fantastického, ale osobně tomu moc nevěřím. I když stát se může cokoliv. O šanci se chci určitě prát i nadále. K tomu ovšem potřebuji, aby se mi i nadále dařilo tak dobře jako doposud,“ dodává na závěr krátkého povídání opavských forvard.


Aktuálně na webu