„Návštěva byla skvělá, škoda že jsme diváky nepotěšili bodovým ziskem,“ mrzí Zdeňka Pavelka

Rozhovor8.11.2010 | Daniel Bartonec
Opavští hokejisté svedli v neděli v podvečer na domácím ledě velkou bitvu s druhým celkem tabulky z Havířova. O vítězství hostujícího celku rozhodl šťastnou brankou šest minut před koncem Sztefek. Svěřenci kouče Suchánka už nedokázali na tento stav odpovědět ani hrou při power play. „Mrzí to, mrzí. Dnes jsme měli alespoň na bod,“ říká kapitán Slezanu Pavelek.
Domácí hokejisté nezačali nedělní utkání příliš dobře. Již po čtyřech minutách hry prohrávali brankou, kterou vstřelil havířovský Stránský. Ani v následných minutách se opavští ne a ne dostat do tempa. „Začátek se nám zrovna nepovedl, nevím čím to bylo. Navíc nás srazila ta brzká branka,“ konstatuje Pavelek.

Ve druhé periodě se ovšem hra podstatně srovnala. Opavští si postupem času začali vypracovávat čím dál více příležitostí. Jednu z nich proměnil ve 27. minutě právě Zdeněk Pavelek a srovnal tak stav zápasu na 2:2. „Tomáš Polok výborně vyřešil situaci dva na jednoho. Přihrál mi před prázdnou bránu. Já už jenom zvedl puk pod víko,“ popisuje vyrovnávací branku hráč s čísle 19 na dresu.

Slezan doplatil ve třetí části na velké množství vyloučení. Navíc některé fauly byly více než sporné. Domácí sice přežili pět přesilovek za sebou, ovšem v následné hře pět na pět dostali rozhodující úder z hole Sztefka. Ani závěrečná power play už opavským nepomohla, tři body tak putovali do Havířova. „Musím říct, že některé výroky sudího jsem prostě nechápal. Mrzí mě rovněž můj čtyřminutový trest. Když tak si myslím, že to bylo na dvě minuty, ale na čtyři rozhodně ne. A ten gól co jsme dostali, to již bylo o náhodě. Kluci byli již velice vyčerpání, vždyť jsme hráli deset minut vkuse v oslabení,“ říká Pavelek.

Nedělní klání sledovala na opavském zimním stadióně zatím určitě nejvyšší divácká návštěva. Cestu na tento zápas si našlo 1110 diváků. „Návštěva byla určitě skvělá. Konečně si opavští fanoušci našli cestu na zimák. V takové atmosféře se hned hraje líp. Snad si zde lidi najdou cestu i v dalších zápasech,“ přeje si opavský kapitán.

Po prohře s Havířovem, čeká Suchánkovi svěřence další těžký protivník. Ve středu se totiž představí na ledě dosavadního lídra ze Šumperku. „Tak toto je další velice těžký soupeř. Musíme tam hrát podobně jako jsme hráli teď doma. To znamená hlavně dobře bránit a spoléhat na rychlé brejky,“ uzavírá krátké povídání Zdeněk Pavelek.


Aktuálně na webu