„Přerov na nás opět nic nevymyslel,“ říká Dušan Šafránek

Rozhovor21.2.2012 | Daniel Bartonec
Po pondělním klání na opavském ledě je srovnáno! Slezan využil výhodu domácího prostředí a vyrovnal stav série na 1:1. Jednu z klíčových rolí v pondělním utkání sehrál gólman Dušan Šafránek, který několikrát svůj tým v důležitých situacích podržel. „Jsem rád, že jsem dnes týmu pomohl. Důležité však je, že jsme vyhráli,“ konstatuje spokojeně na úvod opavský strážce branky Šafránek.
Dušane, jak bys úvodem zhodnotil pondělní klání?

Byl to vyrovnaný zápas. Vyhráli jsme, takže spokojenost. Srovnali jsme na 1:1 a jedeme bojovat dále do Přerova.

Jak hodnotíš výkon celého týmu z pohledu brankáře?

Odvedli jsme velice dobrý výkon. Samozřejmě měli jsme výpadek ve druhé třetině, kdy jsme dostali gól. Takže tam byl takový menší problém. Jinak si myslím, že jsme ten zápas odehráli v pohodě. Hráli jsme dobře v útoku a především jsme je nepouštěli do vyložených šancí.

Soupeř srovnal z první větší příležitosti poté co jste přežili dvouminutové oslabení. Ztratili jste puk a rázem bylo vyrovnáno, takže určitě škoda z vaši strany…

Bylo to tak no. V podstatě jsme tam propadli a ze situace dva na jednoho se soupeři podařilo srovnat. Trefil to výborně, bohužel jsem s tím nemohl nic udělat.

Podobná situace nastala i na začátku třetí třetiny, kdy soupeř mohl opět po akci dva na jednoho jít poprvé do vedení. Tentokrát vás však zachránila branková konstrukce…

Tak určitě, to jsou takové situace, které rozhodují zápas. Přerov hrál minule ze zabezpečené obrany a spoléhali na rychlé brejky. Takové šance jsou smrtící.

V předchozím zápase jsi odchytal pouze čtrnáct minut. Dnes si nastoupil opět od první minuty a své spoluhráče několikrát podržel. Bylo lehké zapomenout na minulý nezdar?

Tak určitě ne. Byl tam na mou osobu tlak, neboť minulý zápas nebyl nejlepší. Dnes jsme však soupeře nepouštěli do vyložených šancí, takže o to jsem to měl jednodušší.

Také dnes jste měli k dispozici řadu her v početní výhodě, ale opět jste se nedokázali gólově prosadit. Mnohdy je vidět, že chcete puk dovést až do kuchyně…

Střelby tam je málo. V tom máme menší problém. Na druhou stranu, pokud bychom početní výhodu sehráli tak, jak máme, tak se v podstatě dává gól do prázdné brány. Bohužel to však často nevychází.

Sehráli jste první zápas ve vyřazovací části na domácím ledě. Co říkáš na atmosféru na opavském zimním stadióně?

Atmosféra byla vskutku vynikající. Přišlo hodně lidí, navíc přijeli fanoušci z Přerova. Musím lidem poděkovat, neboť nás dnes hnali kupředu. Je to určitě něco jiného, než v základní části.

Ve středu je na programu třetí zápas této série, co očekáváš od tohoto duelu?

Uvidíme, jak bude vypadat další zápas. Nesmíme zaspat začátek. Důležité bude, abychom hráli podobně jako dnes. Rozhodně s nimi nesmíme hrát hokej. Uvidíme, když se nám podaří soupeře nepouštět do vyložených šancí, tak máme šanci uspět.

Třetí zápas přinese buď vám nebo soupeři výhodu postupového „mečbolu.“ Myslíte i na tento fakt?

Abych pravdu řekl, tak zatím ne. Samozřejmě však chceme vyhrát. Říkat, že tam jedeme prohrát, je blbost. Jak říkám, dotáhli jsme situaci na 1:1 a nyní se v podstatě začíná znova od nuly. My tam nemáme co ztratit. Kdybychom však vyhráli, tak by to bylo každopádně výborné.


Aktuálně na webu