„V Opavě jsem spokojený,“ libuje si brankář Dušan Šafránek

Rozhovor22.9.2011 | Filip Lefenda
Pohled na druholigovou tabulku musí opavského fanouška hřát u srdce. Slezan se po derby s Novým Jičínem drží dále na prvním místě. V zápase, který rozhodla jediná branka Měcha, byl ústřední postavou gólman Dušan Šafránek. Opavu zejména ve třetí periodě podržel fantastickými zákroky a měl tak lví podíl na tříbodovém úspěchu Slezanu.
Dušane, dnes rozhodla jediná branka, byl to zápas hodně o gólmanech. Vy jste vychytal nulu a Slezan jste hodně podržel. Se svým výkonem musíte být spokojen...

Jsem rád, že se nám dnes podařilo vyhrát. Moc jsme nečekali, že se bude hrát jen na jeden gól. První dvě třetiny jsem příliš práce neměl, na druhou stranu, když už nějaká šance přišla, byla to tutovka. Hráli jsme s nepříjemným soupeřem. Ve třetí třetině nás poměrně překvapili, začali hrát hodně dobře, lépe bruslili a vytvářeli si šance. Naštěstí jsme to ubránili.

Co říkáte celkově na výkony Opavy v letošní sezóně?

Zatím je to bez problému. Hrajeme přesně tak, jak hrát máme. Se svým angažmá v Opavě jsem spokojený.

Když jste působil v Orlové, hrál tamější klub na špici. Nyní jste přišel do Opavy a Slezan je rázem po čtyřech kolech ve vedení...

Myslím si, že máme v úvodu lehčí los, hráli jsme s týmy z nižších příček tabulky. Uvidíme, jak se nám bude dařit s těžšími soupeři. Bude důležité, zda své výkony potvrdíme, nebo ne.

Takže v Havířově to podle vás bude o něčem jiném?

Tak určitě. Havířov má velmi silný mančaft, mají velké ambice, chtějí hrát na špici. Navíc tam chodí hodně lidí, podpora fanoušků je strašně důležitá.

A s čím na půdu příštího soupeře pojedete?

Každý bod z Havířova bude určitě dobrý. Budeme se snažit dostat co nejméně branek a nějaké samozřejmě dát. Uvidíme.


Aktuálně na webu

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Slezan Opava
Ďáblové Nový Jičín