• pondělí 29. dubna 2019
  • Redakce

Slezan má nového trenéra, Opavu povede Zdráhal

Po nečekaném konci Martina Janečka a jeho odchodu do Šumperka zná Slezan jméno nového trenéra. Opavské hokejisty povede v sezóně 2019/20 Pavel Zdráhal.

Sedmačtyřicetiletý Zdráhal je bývalý úspěšný hokejista, který během své kariéry zanechal nejvýraznější stopu ve Vítkovicích. Prošel také Třincem, Vsetínem nebo pražskou Spartou. Opava pro Zdráhala není úplně neznámým prostředím – v barvách Slezanu odehrál extraligový ročník 1998/99, když ve 21 zápasech zaznamenal 4 branky a 3 asistence. Kompletní přehled Zdráhalovy hráčské kariéry naleznete pod tímto odkazem.

„Po odchodu Martina Janečka jsme byli v nelehké situaci. Nechtěli jsme se točit v kruhu a hledat ve vlastních řadách, takže jsme se poohlíželi venku. Nakonec jsme se rozhodli pro Pavla Zdráhala. Ten sice nemá zkušenosti s trénováním dospělých, jde na něm ale vidět velká chuť do práce,“ řekl k angažování nového kouče šéftrenér Slezanu Jiří Žurek, který stojí za Zdráhalovým příchodem.

Zároveň doplnil, že opavský klub s trenérem podepsal smlouvu na jeden rok.