Po neúspěšné misi ve Žďáru jede Slezan do Valmezu

A team HC Slezan6.11.2019 | Tomáš Chalupa
Po nevydařeném utkání ve Žďáru nad Sázavou čeká Opavu další venkovní duel. A ani tentokrát nepůjde o snadný zápas. Slezan zajíždí na led Valašského Meziříčí, se kterým při prvním vzájemném měření sil doma prohrál 3:5. Úvodní vhazování je naplánováno na středečních 18:00.

Bobři dokázali posbírat už 26 bodů a spolu s Havlíčkovým Brodem a Šumperkem tvoří nejsilnější trojici soutěže.

Doma je ale Valmez paradoxně slabší než venku. Na vlastním ledě uhráli svěřenci trenéra Jiřího Weintritta v šesti utkáních 11 bodů, kdežto z putování po soupeřových kluzištích si přivezli bodů šestnáct. Doufejme tedy, že slabší domácí formu potvrdí i se Slezanem a nějaký ten bodík se bude stěhovat do Slezska. To ovšem Bobři nebudou chtít připustit, naposled navíc prohráli 3:0 v Šumperku, takže jejich hlad po třech bodech bude o to větší.

Při pohledu na lídry kanadského bodování Valašského Meziříčí žádné nečekané jméno – až na jednu vyjímku - nenajdete. Tou je teprve devatenáctiletý Tom Ondračka (1+5), který má vyřízeny střídavé starty z nedalekého Vsetína. Dále si mezi obránci klasicky dobře vede ofenzivně laděný Michal Žák (1+5). V útoku zase najdeme tradičního kanonýra Petra Dvořáka (9+13), dobře hrají i bývalí Opaváci Petr Seidler (10+6) a Rostislav Vaněk (4+10).

Opavě po o víkendu po pěti zápasech skončila bodová šňůra, Slezané po matném výkonu zaslouženě prohráli na ledě Žďáru nad Sázavou 6:3. „Pravidelně se bodovalo, kluci si možná trochu začali myslet, že jsme trošku vyšší level. Vědu z toho ale nedělám, to tak prostě je. Žďár nás chtěl porazit, šel do toho víc, a nehledě na rozhodčího jsme si asi tři body nezasloužili,“ přiznal po utkání opavský lodivod, kterého začátkem týdne potěšil jeden návrat.

Problémy s vízy si v Rusku úspěšně vyřešil agilní forvard Gleb Zelenkov a v úterý již trénoval s mužstvem, ale ve Valmezu ještě určitě nenastoupí. Naposledy se dvacetiletý útočník objevil v sestavě při domácím vítězství 8:4 se Ždárem nad Sázavou.

Utkání ve Valašském Meziříčí startuje ve středečních 18 hodin.


Aktuálně na webu