Áčko Slezanu vyjelo na led i s posilami, nechyběl ani Jan Káňa

A team HC Slezan9.6.2021 | Tomáš Chalupa
Hokejisté Slezanu se v pondělí konečně dočkali ledu. Pod dozorem trenérské dvojice Aleš Tomášek – Vladimír Holík vyjela mezi mantinely opavského zimního stadionu více než dvacítka borců. Mezi nimi nechybělo ani několik nových tváří, včetně extraligou protřelého Jana Káni.

Slezané se na led podívali poprvé od začátku letní přípravy, která odstartovala začátkem května a doposud probíhala pouze na suchu. „Měli jsme čtyři kompletní pětky, pár hráčů ještě bylo navíc. Led ještě samozřejmě není úplně oukej, ale jsme rádi, že na něm aspoň můžeme být, navíc přišli i staří, kteří mají jinak přípravu individuální. Z toho můžeme mít radost,“ podotkl šéf opavské střídačky Aleš Tomášek.

V následujících dnech a týdnech pak budou Opavští kombinovat led se suchou přípravou. „Středy a čtvrtky máme led. V pondělí jej ještě budeme kombinovat i s posilovnou, která bude i ve čtvrtek. Úterky a pátky pak budeme mít čistě suchou přípravu. Nechceme to s ledem zatím přehánět, abychom si jej hned neznechutili,“ prozrazuje zkušený stratég, kterého na lavičce Slezanu čeká třetí sezona.

Velkou radost trenérovi může dělat spousta nových tváří v kabině Slezanu. Zadní řady Tomáškova výběru rozšířil dvacetiletý zadák Jan Thiel z Havířova, z Vítkovic pak o místo zabojuje o rok mladší Filip Zapletal. Ročník 2000 je opavský odchovanec Dominik Věntus, který vloni odehrál 16 zápasů v Chance lize za Šumperk a připsal si tři asistence. Zajímavou postavou je čerstvě třicetiletý Lukáš Prokop. Urostlý obránce je odchovancem Vítkovic, poté hrál pět let druhou ligu za Porubu a Frýdek-Místek. Uplynulých šest sezon odehrál ve francouzských nižších soutěžích. „Naopak nám asi skončil Petr Šendera, byli jsme domluvení, že jestli bude chtít hrát, na trénink přijde. Sám s tím ale asi moc nepočítal,“ přiznává Tomášek. Nepravděpodobným se v tuto chvíli zdá být i návrat brankáře Matyáše Dani.

Také útočné řady vyztužilo několik mladíků a také jeden zkušený borec. Z Vítkovic se vrací opavští odchovanci ročníku 2001 Adam Beránek a také Jan Vojtovič. Druhý jmenovaný byl v loňské kratičké sezoně dokonce v juniorce kapitánem. „Je pro nás skvělé, že mladí kluci mají na Opavu návaznost. Vždycky je nejlepší mít svoje hráče. V dorostu nebo juniorce sice hráli jinde, kořeny ale mají opavské a to je pro nás podstatné,“ pochvaluje si opavský stratég.

Zřejmě nejzajímavějším příchozím borcem je pak forvard Jan Káňa, jednatřicetiletý hokejista s více než dvě stě starty v dresu extraligových Vítkovic. V tuzemsku nastupoval naposledy tři roky v prvoligové Porubě, kde patřil k tahounům. Loňský ročník odehrál v třetiligovém Německém EHF Passau Black Hawks, kde v 13 duelech stihl 17 bodů.

Aktuální kádr Slezanu

Brankáři: Marek Hasala, Dominik Piták, Jan Baldik.

Obránci: Filip Zapletal, Petr Chalupa, Jiří Šindelář, Jan Thiel, Martin Kocián, Marcel Kunc, Adam Zouhar, Lukáš Prokop, Dominik Věntus.

Útočníci: Jan Vojtovič, Jan Štindl, Vlastimil Malina, Adam Beránek, Tomáš Rousek, Lukáš Peterka, Rostislav Vaněk, Petr Seidler, Martin Urban, Jakub Hendrych, Kryštof Kadula, Lukáš Horný, Jakub Římský, Martin Buršík, Petr Wolf, Jan Káňa.


Aktuálně na webu