• čtvrtek 21. ledna 2010
  • Daniel Bartonec

Adam Trenčan podal další fantastický výkon, Slezan přesto padl

Ve středečním domácím utkání opavského Slezanu s Přerovem se opět několikrát vyznamenal gólman Trenčan. Vynikajícími zákroky držel svůj tým, který nakonec nebyl daleko od výhry v řádné hrací době. Nakonec se však štěstí přiklonilo k lídrovi, jež nejprve čtyři minuty před koncem vyrovnal a následně v prodloužení rozhodl. „Přesto si myslím, že jsme to mohli dotáhnout,“ konstatuje na úvod mladý opavský brankář.

Jedním slovem úchvatné hokejové přestavení se odehrálo tuto středu na opavském zimním stadióně. Jednalo se určitě o jeden z nejlepších výkonů svěřenců kouče Suchánka v tomto ročník druhé hokejové ligy. Proti Přerovu sice opavští nezačali dobře. Brzy prohrávali, ale zápas stihli otočit. Bohužel lídr v závěrečných minutách třetí části prokázal svou sílu a dokázal z nenápadné šance vyrovnat. „Utkání bylo podle mne určitě velice vyrovnané. Měli jsme teďka dlouhou šňůru vítězných zápasů a doufali jsme, že vyhrajeme i tentokrát. Chyběl nám kousek. Myslím, že jsme hráli dobře, ale udělali jsme pár chyb a těch Přerov využil,“ hodnotí středeční klání Trenčan.

Vítěznou branku vstřelili Zubři již po pár vteřinách prodloužení, kdy se o přesný zásah postaral Kotásek. Jak tuto situaci viděl samotný gólman? „Právě, že jsem tuto vítěznou střelu moc neviděl. Předtím jsme nedokázali vyhodit puk z pásma, dostal ho přerovský bek a po nahrávce vystřelil, byla to škoda,“ popisuje vítěznou trefu Přerova skleslým hlasem opavská opora.

Vítězná série opavského týmu sice po sedmi zápasech skončila, ale ani tak se opavští nemusí za výkon proti Zubrům vůbec stydět. Ba naopak. Opavští si dokázali, že můžou hrát vyrovnanou partii s tak kvalitním protivníkem. „Určitě byl náš výkon velice dobrý. Kluci hráli opravdu skvěle. Přerov měl prostě jenom více štěstí, proto vyhrál,“ říká dále Trenčan.

Další utkání sehrají opavští hokejisté již tuto sobotu, kdy cestují na led Vsetína. „Také tam budeme chtít předvést podobný výkon jako proti Přerovu. Samozřejmě, že i zde budeme chtít bodovat a nejlépe načíst další vítěznou sérii,“ přeje si na závěr Adam Trenčan.