• pondělí 07. července 2014
  • Lukáš Jasoněk

Běh, fotbal a tenis. Tomáš Měch během léta nezahálí, na přípravné zápasy se však příliš netěší

Příprava na nový soutěžní ročník je v plném proudu. Slezan má sice přípravné zápasy teprve před sebou, jeho hokejisté však pilně trénují a my jsme se rozhodli vyzpovídat jednoho z nich. Na otázky zaměřené nejen na hokejové řemeslo odpovídal nejproduktivnější hráč Opavy z uplynulého ročníku Tomáš Měch.

Tomáši, jak probíhají tréninky na nadcházející ročník a jak často trénujete?

Tréninky jsme měli do konce června čtyřikrát týdně, většinou se konaly na ploše zimního stadionu. Několikrát jsme byli i na schodech na Tyršáku nebo se proběhnout do Hoštic. Samozřejmě také letos jsme odehráli i několik fotbalových zápasů proti místním týmům a opět jsme díky perfektním výkonům našeho gólmana Petra Chalupy neprohráli ani jeden zápas.

Co říkáte na nové mladé hráče? Jak zapadli do týmu?

V našem týmu jsou jenom mladí hráči! Ale myslím si, že ti nejmladší z nich zapadli úplně v pohodě.

Těšíte se na přípravná utkání před začátkem sezóny?

Abych byl upřímný, tak přípravné zápasy vyloženě nemusím a kdyby bylo na mě, tak bych je zrušil a místo nich si raději zatrénoval. Ale bohužel takové možnosti a slovo na zimáku nemám, proto se musím podřídit a zápasů se zúčastňovat.

Na které pozici byste se v následujícím ročníku chtěli umístit?

Všichni, co znám, by se chtěli umístit na prvním místě, ale člověk musí být realista. Po postupu Prostějova letos asi nebude žádný jasný favorit na vítězství, a proto se pokusíme o první místo poprat i my, ale určitě budeme spokojeni, když se budeme pohybovat do čtvrtého místa.

Sledujete právě probíhající MS ve fotbale? Komu přejete vítězství?

Viděl jsem asi pět zápasů a bohužel můj hlavní favorit (Anglie) už vypadl. Z posledních čtyř týmů bych tipoval na vítězství Německo, protože má asi nejkvalitnější kádr a hráče, kteří nehrají na sebe, ale pro tým.

Jak trávíte volné chvíle? Máte v plánu vyrazit někam na dovolenou?

V poslední době trávím volné chvíle se svou přítelkyní vybavováním bytu a také oslavováním narozenin mých kamarádů. Jinak se snažím věnovat volný čas především tenisu a jiným pohybovým aktivitám, protože nekalibrovaná váha od pana Kociána by ukázala koncem července divné hodnoty. Co se týče dovolené, tak v polovině července vyrážíme s přítelkyní někde k moři, ale výběr místa nechávám především na ní, protože já se v těchto věcech vůbec nevyznám.