• úterý 10. září 2019
  • Tomáš Chalupa

Boj o první body! Do Opavy přijede Kopřivnice

Hokejisté Slezanu doma v prvním kole nového druholigového ročníku přivítají Kopřivnici. Tedy soupeře, se kterým také odehráli poslední dva přáteláky. Utkání je na programu ve středečních 18:30.

Opavští mají za sebou náročnou letní přípravu, ve které sehráli hned deset přípravných utkání s bilancí čtyř výher, jedné remízy a pěti porážek. „Mužstvo jsem při svém příchodu vůbec neznal, takže jsem každého hráče potřeboval vidět alespoň v pěti, šesti zápasech,“ poznamenal trenér Pavel Zdráhal. „Štve mě ale, že jsme odehráli poslední dva přáteláky právě s Kopřivnicí, na druhou stranu to nikdo nemohl vědět,“ dodal.

Jisté je, že se obranné řady Slezanu budou muset obejít bez Šindeláře a Chalupy. Prvně jmenovaného trápí tříslo, druhý má dlouhodobé problémy s kolenem. Jejich stav se ovšem lepší. „Oba už jsou na ledě, věřím, že nám brzy pomůžou,“ doufá Zdráhal.

Tatra oproti Opavě sehrála „pouze“ šest přípravných utkání se třemi soupeři. S výsledky může být trenér Jaroslav Kofroň spokojen z poloviny, protože se Slezanem, s Novým Jičínem i s Púchovem zaznamenala Kopřivnice jednu porážku a jednu výhru.

Zajímavostí je, že sezónu doma zahajovala s Kopřivnicí Opava i před rokem. Tehdy měli Slezané zápas solidně rozehraný a ještě pět minut před koncem vedli 4:3, veterán Martin Tomášek ale dvěma slepenými góly přisoudil v závěru zápasu výhru Tatrovce.

Zůstanou tentokrát všechny tři body v Opavě? Úvodní vhazování duelu je naplánováno na středečních 18:30.