• čtvrtek 21. listopadu 2019
  • Tomáš Chalupa

Brankář mi skočil na první náznaky, směje se blonďák Hendrych

Hlavní strůjce středečního vítězství s Kopřivnicí? Bezpochyby Jakub Hendrych. Nejprve krásnou brankou otevřel skóre, v poslední třetině vstřelil ve vlastním oslabení důležitý gól na 4:2.

Slezané měli zápas rozehraný luxusně, po dvou třetinách vedli 3:0 a zdálo se, že je hotovo. V poslední dvacetiminutovce ale přišlo po faulu Peslara pětiminutové oslabení, ve kterém Slezan dvakrát inkasoval. „Určitě jsme to mohli dohrát ve větším klidu. Bohužel tam přišla ta dlouhá přesilovka a dostali jsme dva slepené góly. Kdyby nebyla, tak zápas mohl vypadat úplně jinak,“ zamýšlel se po utkání Jakub Hendrych. „Byli jsme v úzkých, ale pořád jsme se na střídačce povzbuzovali. Říkali jsme si, že to musíme ubránit, naštěstí jsme se nesložili,“ přidal.

Dvaadvacetiletý odchovanec Slezanu odehrál ve středu velký zápas, ve kterém si dvakrát povodil brankáře Hromadu, a uklízel kotouč do prázdné branky. Před druhým gólem navíc vybojoval kotouč ve vlastním oslabení v útočné třetině.

„Při první brance mi to krásně Zdéňa dal a gólman mi skočil na první náznak. U druhého gólu obránce udělal chybu a já jsem jel sám na brankáře. Znovu mi skočil na první naznačení a puk jsem uklízel do prázdné. Byla v tom i trocha štěstí,“ smál se po utkání autor sedmi letošních branek.

Opavští v sobotu zaváhali v Moravských Budějovicích, čehož dokonale využili všichni konkurenti v boji o play-off. Výhru s Kopřivnicí proto Opavští potřebovali jako sůl. „Rozhodně jsme si uvědomovali důležitost zápasu. Chtěli jsme napravit Moravské Budějovice a to se nám povedlo.“

V sobotu čeká Opavu další důležitý duel na ledě Nového Jičína. „Jedeme od každé minuty a chceme tam předvést týmový výkon,“ řekl Jakub Hendrych, který si nově nechal vlasy přebarvit na blond. „Už to chtělo změnu,“ zakončil se smíchem.