• čtvrtek 12. září 2019
  • Tomáš Chalupa

Čekali jsme náročný zápas a to se potvrdilo, hlásí Daňa

Slezané ve středu vstoupili do nového druholigového ročníku výhrou s Kopřinvicí. Jak utkání viděl brankář Matyáš Daňa, kterého mrzí především druhá inkasovaná branka?

Slezané do utkání vstoupili na jedničku a už po deseti minutách vedli zásluhou Peterky a Maliny 2:0. „Úvod nám sice vyšel, ale věděli jsme, že nás čeká náročný zápas po všech stránkách, což se ve zbytku zápasu potvrdilo,“ hlásil po utkání Matyáš Daňa.

Ve druhé periodě zvyšoval už na 3:0 pro červenobílé Herman a zdálo se, že by si Opava mohla připsat vcelku pohodové vítězství. Opak byl ovšem pravdou. V přesilovce totiž nejprve otevřel gólový účet Kopřivnice Tomášek a pár sekund před koncem druhého dějství dotáhl Tatru na dostřel lacinou brankou Gola.

„Měli jsme ve druhé třetině problémy, dostávali jsme se sami chybnými přihrávkami pod tlak. Mrzí mě druhá inkasovaná branka. Jel jsem rozehrávat za branku na našeho obránce, jenomže jsem mu to hodil pozdě a navíc pod nohy, bylo to pro něj těžké. Pak se puk dostal před branku, byl tam další závar, vyjel z toho náš hráč s pukem a útočník mu to vysekl přímo do naší branky,“ komentoval Daňa nešťastný gól.

V poslední dvacetiminutovce si připsal jednadvacetiletý brankář několik klíčových zákroků a na výhře 5:3 tak má výrazný podíl. Nejvíce se zaskvěl v 50. minutě, kdy se roztáhl na brankové čáře a luxusně vychytal Daniela Hrubého.

„Je pravda, že několik opravdu těžkých zákroků jsem tam měl. Nejhůř mi asi bylo při jejich přesilovkách, kdy si dávali křižné přihrávky a horko těžko se to stíhalo. Hráči Kopřivnice si dobře sjížděli a my jsme občas měli problém to zachytit,“ všiml si brankář, kterého letos čeká v dresu Slezanu druhá sezóna.

A jak viděl třetí branku, při které se na útočné modré nedomluvili Wolf s Peslarem a Matěj Mach na něj upaloval sám? „Celou dobu jsem se modlil a říkal jsem si – kluci, hlavně tam nevymýšlejte žádné blbosti (smích). Pak na mě jel jejich hráč sám a dal mi to mezi nohy, udělal to šikovně. Naštěstí jsme to pak už dohráli,“ zakončil dobře naladěný Matyáš Daňa.