• úterý 11. srpna 2020
  • Tomáš Chalupa

Cena vstupenek pro příští sezonu vzroste, na zápasy momentálně s rouškou

Áčko Slezanu v pátek odehraje první z osmi přípravných utkání. Na domácím ledě vyzvou Opavští od osmnácti hodin juniorku Havířova. Nejen zápas s mládežníky se ponese v duchu zvýšených bezpečnostních opatření, na zimní stadion budou vzhledem k momentálním opatřením v Moravskoslezském kraji vpuštěny pouze osoby se zakrytými ústy a nosem.

Důvodem tohoto preventivního opatření je neustupující nemoc covid-19. Horní cesty dýchací všech návštěvníků musí rouška nebo šátek zakrývat po celou dobu pobytu ve vnitřních prostorech Zimního stadionu města Opavy. U vstupu pak bude nachystána dezinfekce. „Prosíme všechny fanoušky, aby nařízení respektovali. Asi nikomu to není příjemné, nicméně se jedná o zdraví nás všech,“ říká klubový asistent Zbyněk Sklíba. Pátečního utkání se může zúčastnit maximálně 500 osob. Vstupné na utkání činí 40 kč pro muže, ženy zaplatí 20 kč.

Od nadcházející sezony dojde také ke změně výše vstupného. Místo dosavadních 40 kč bude mužská vstupenka stát 60 kč, ženská pak 30 kč. „Dlouhodobě jsme měli jednoznačně nejlevnější vstupné v celé soutěži a ostatní kluby chtěly, aby bylo na každém stadionu jednotné vstupné 75 korun. My jsme byli proti, nakonec jsme se rozhodli zvolit kompromis. Věříme, že to fanoušci pochopí,“ vysvětluje Sklíba. O ceně permanentek by mělo být definitivně rozhodnuto v průběhu příštího týdně, jisté však je, že budou oproti jednotlivým vstupenkám výrazně výhodnější.

Poslední změnou pak je změna pořadatelství přípravných zápasů s Kopřivnicí. Místo původního termínu, kterým byl 25. srpen, přivítáme ISMM už ve čtvrtek, 20. srpna v 18:00. Naopak 25. srpna se Slezan od 18 hodin představí právě v Kopřivnici.