Černý: Takhle musíme hrát i v Orlové

Ohlasy k zápasu20.3.2009 | Tomáš Kubánek, Opavský a hlučínský deník
O p a v a - "Dobře jsme napadali a vytvářeli si tím tlak v útočném pásmu," popisuje Lukáš Černý strategii svého týmu, která se ukázala být v druhém čtvrtfinálovém zápase s Orlovou úspěšnou. Stav série je i díky jeho trefě z 23. minuty srovnána a o postupujícím mezi nejlepší čtyři rozhodne tak až sobotní bitva v Orlové.
"Sérii jsme vyrovnali na 1:1, což je super. Samozřejmě to nebyla jednoduchá práce, ale naštěstí se to podařilo," raduje se Černý.

Utkání skončilo těsně 3:2. Orlovští po každé vedoucí brance Slezanu dokázali vyrovnat. "Vytvořili jsme si hodně šancí a šlo jen o to je proměnit. Podařilo se nám to třikrát. Oni dávali spíš jen takové náhodné góly. Navíc jsme měli víc ze hry, a tak jsme si věřili, že vyhrajeme," říká optimisticky.

Opavští si vytvořili opravdu hodně šancí a kdyby bylo rozhodnuto dřív, nikdo by se nemohl divit. "Dneska nám to bohužel tolik nelepilo. Já doufám, že jsme si to ještě nechali do Orlové. Snad se vystřílíme až tam a postoupíme dál."

Dřívější rozuzlení čtvrtečního dramatu měla pomoci také dlouhá pětiminutová přesilovka ve třetí třetině. V ní si však Suchánkovi svěřenci naopak mnoho šancí nevytvořili. "Vedli jsme a hráli především ze zabezpečené obrany. Nechtěli jsme zbytečně riskovat, že bychom dostali vyrovnávací gól," objasňuje taktické záměry brzy čtyřiadvacetiletý útočník.

Přesilovkové renomé si však Slezan vylepšil už předtím, když využil dvě početní výhody. "Byla to jen otázka času, kdy beci začnou trefovat bránu a my budeme dorážet."

"Také v Orlové musíme hrát aktivně, napadat a vytvářet si tlak," je si vědom úspěšnosti této taktiky. Odvracet nevýhodu venkovního prostředí by měla opět pomoci početná skupina opavských fanoušků, která ve čtvrtek doma vytvořila euforické prostředí a také do Orlové se chystá své borce podpořit. "Děkujeme jim, protože byli šestým hráčem, a budeme rádi, když nás pojedou do Orlové znovu podpořit."


Aktuálně na webu