• pondělí 12. září 2011
  • Filip Lefenda

Čest památce zesnulých

Jménem redakce i celého klubu HC Slezan Opava chceme s odstupem času vyjádřit čest památce zemřelých hokejistů české reprezentace. Letadlo, na jehož palubě byl celý tým Lokomotivu Jaroslavl, tedy i trio Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček, krátce po startu havarovalo a v jeho troskách zahynuli téměř všichni hráči. Dnes bohužel přišla zpráva, že jediný přeživší, Alexandr Galimov, podlehl následkům svých zranění.

Mnoho lidí to možná překvapí, nicméně Jan Marek byl na počátku své hokejové kariéry chvíli i členem opavského týmu. V prvoligové sezóně 1999/2000 odehrál za Slezan tři zápasy.

Před zimním stadionem bylo k fotkám hráčů položeno velké množství svíček. Lidé se rovněž scházeli na náměstí, aby uctili památku obětí tragédie, mezi kterými byla také slovenská hvězda Pavol Demitra.

Při sobotním utkání ve Valašském Meziříčí poté uctili všichni přítomní památku obětí minutou ticha. Fanoušci Slezanu zde dávali svou bolest najevo také černými páskami na dresech.

Nechť odpočívají v pokoji.