• čtvrtek 25. října 2018

Chceme být výš, tvrdí Chalupa. Těší se, až provětrá fotbalovou permici

V úvodní třetině proti Orlové se přimotal ke dvěma inkasovaným gólům. Dokonce si dal nešťastnou vlastní branku. Obránce Petr Chalupa ale matné chvilky hodil za hlavu, a pak to přišlo. V prodloužení svou trefou rozhodl o výhře Slezanu v poměru 6:5.

Utkání s Orlovou bylo plné zvratů, ale nakonec jste duel dotáhli do vítězného konce. Jak bys zápas zhodnotil?
Byl to hokej nahoru dolů. Orlovou jsme pouštěli hodně do přesilovek a přečíslení, proto jsme také bohužel inkasovali tolik gólů.

Především v první třetině to vypadalo, že jsou Orli všude o krok dřív. Čím si to vysvětluješ?
V první třetině byli hosté jednoznačně lepší. Chtěli jsme hrát aktivně, ale bylo to přesně naopak.

V utkání sis dal nešťastný vlastní gól, v prodloužení jsi však rozhodl. Jak bys obě situace popsal?
Chtěl jsem zblokovat nahrávku, která šla do brankoviště, a bohužel jsem ji srazil Matyášovi mezi betony. Oba góly z první třetiny jdou jednoznačně za mnou. Byl jsem tragický, připadal jsem si jako ve špatném snu. Jsem rád, že jsem se z toho potom nějak dostal a vrátil to týmu tím gólem v prodloužení. Wolfík mi to tam krásně dal před branku a já už jsem to měl jednoduché.

Po jedenácti kolech se nacházíte na páté příčce. V nabité tabulce ale ztrácíte na vedoucí Valmez jen čtyři body. Jak jsi zatím spokojen s vašimi výsledky?
Tabulka je hodně nabitá, ale spokojeni určitě nejsme, chceme totiž být výš. Uděláme pro to všechno. Každý z nás se musí podřídit týmu, to je naše cesta.

S šesti kanadskými body jsi druhým nejproduktivnějším obráncem týmu. Máš vytyčenou nějakou bodovou hranici, které bys chtěl dosáhnout?
Samozřejmě jsem rád za každý bod, kterým týmu pomůžu, ale žádné bodové cíle si nedávám. Zajímají mě jen ty týmové.

V minulosti jsi nastupoval v útoku, teď je z tebe obránce. Jak se s novou rolí sžíváš?
V první třetině s Orlovou to muselo vypadat, že s tím moc sžitý nejsem (směje se). Hrával jsem tam ale už loni, takže to pro mě zase taková novinka není.

V čem podle tebe tkví největší síla opavského týmu?
Pořád pracujeme na tom, abychom byli silnější ve všech herních činnostech, ale musím vyzdvihnout naše brankáře. Oba chytají fantasticky.

Loňská sezóna vám vůbec nevyšla, letos však předvádíte solidní výkony. Co se změnilo?
Změnilo se všechno. Přišel nový trenér, byla těžká letní příprava, která se nám určitě ještě v průběhu sezóny bude vracet, protože to někdy bylo fakt ostré (směje se). Do kádru přišli kluci, kteří se chtějí zlepšovat. Trenér je maximalista, ale to nám chybělo. Má autoritu, co řekne, přes to nejede vlak, ale zároveň s námi hodně mluví a je tam zpětná vazba. Všichni chápou, co se po nás chce, a je to pro dobro týmu.

Teď vás čeká volný víkend. Jak si ho plánuješ užít?
V pátek máme s klukama po tréninku společné posezení a v sobotu je fotbal, takže konečně provětrám ligovou permanentku (směje se).