• čtvrtek 24. května 2018
  • Redakce

Chceme hokej v Opavě posunut dál, hlásí Janeček. Jaká je jeho vize?

Jak jsme již informovali, opavští hokejisté mají nového trenéra, kterým se stal Martin Janeček. Angažmá ve Slezanu je pro ambiciózního kouče výzvou. S jakou vizí chce pozvednout opavský hokej?

„Hned na úvod bych chtěl upřesnit, že mým zájmem je dívat se dál než jen na nadcházející sezonu. Tým v uplynulém ročníku skončil na beznadějně posledním místě a ani předchozí sezony nebyly o mnoho lepší. To je jasný signál, že je čas řadu věcí změnit. Dát události do pohybu a tvrdou poctivou prací začít zrod „nového A týmu HC Slezan Opava“, který bude naše město opět vzorně reprezentovat a vzbudí vedle fotbalu s basketbalem zájem fanoušků,“ říká na úvod Martin Janeček.

„Nejprve jsme s vedením klubu nastavili potřebné vize, návrhy a nápady jak náš „nový tým“ budovat. Měl jsem jasně dané priority, které vedení akceptovalo i podpořilo, a tak jsem se hned dal do práce,“ dodává jedním dechem.

Asistentem je Zdeněk Pavelek, kondičním koučem Pavel Baďura

Martin Janeček už si stihl vybrat spolupracovníky do svého realizačního týmu. „Dal jsem dohromady lidi, kterým věřím. Společnou prací budeme chtít hokej v Opavě posunout dál. Jako asistenta jsem si vybral opavského rodáka a dlouholetého výborného hráče Zdeňka Pavelka. Je to trenér, který měl a má o spolupráci velký zájem i odbornost na slušné úrovni, což rozhodlo,“ vysvětluje.

„Od letní přípravy se k nám přidal i nový kondiční trenér, kterého mohou opavští fanoušci znát také. Je jím Pavel Baďura, jehož úkolem je zmapovat si pohled nás trenérů na přípravu hokejistů, kterou bychom chtěli aplikovat a tvořit k tomu ve spolupráci s námi tréninkové jednotky týmu. Pavel od prvopočátku odvádí výbornou práci,“ oceňuje trenér, který dlouho působil v Havířově.

U áčka zůstává dlouholetý kustod Lubomír Haas. „Opavské veřejnosti jej asi vůbec nemusím představovat. Samotný realizační tým se později ještě rozroste o jeden post, který bude mít na starosti organizační stránku týmu, ale na to je ještě dostatek času. Využijeme ho do další fáze přípravy spojenou s ledem. I zde bych měl rád člověka, na kterého se budu moct spolehnout a on sám bude pro tým velkým přínosem,“ prozrazuje Janeček.

Chceme nastavit nové klubové cítění

Co vůbec znamená spojení budovat nový tým? „Zejména chceme nastavit jiné klubové cítění, než tomu bylo dříve. Proto jsem chtěl, aby sami kluci od první chvíle, kdy jsme se měli možnost poznat, cítili, že na mé straně jsou obrovská energie do práce, kterou bych na ně rád převedl, a důležité férové jednání,“ zdůrazňuje.

„Instinkt mi napovídá dát současným kmenovým hráčům šanci už od května na dobrý trénink a teprve potom si zmapovat, kteří z nich jsou ochotni v naší nově nastavené týmové kultuře poctivě pracovat. Na základě toho teprve během první sezony začít s větší obměnou týmu. Samozřejmě už teď jsou s námi v tréninku mladí hráči, kteří na opavském zimní stadionu vyrostli, nebo kluci z blízkého okolí, kteří mají zájem za opavský Slezan hrát. Nicméně můj slib dát kmenovým opavským hráčům z loňského mužstva šanci hrát dál, se nemění. Pokud tedy budou ochotni podstoupit trénink, který zaručuje vzestup jejich výkonů,“ tvrdí čtyřiačtyřicetiletý kouč.

Klukům musím vzdát hold. Snad jim tréninková píle vydrží

Suchou přípravu už tedy hokejisté zahájili, jak zatím pracují? „Z prvních čtyř týdnů mám velmi dobrý pocit. Na hráčích je jednoznačně vidět zájem být součástí opavského áčka a reprezentovat město. Chodí s velmi dobrou pravidelností, mají zájem o tréninkový proces i věci spojené s ním. Trénujeme denně ve všední dny v podvečerních hodinách. Kluci na tréninky chodí po zaměstnání a osobně jim musím víc než vzdát hold, protože jejich tréninkové úsilí je na úrovni profesionálních sportovců,“ pochvaluje si.

„Teď mám jen přání, aby jim tréninková píle vydržela. Pro nás trenéry je to zároveň závazek, aby námi nastavený tréninkový proces hráče bavil a oni chodili rádi nejen trénovat, ale měli i touhu pro Opavu vítězit,“ uzavírá Martin Janeček.