• sobota 18. ledna 2020
  • Tomáš Chalupa

Daleká cesta na Vysočinu. Oslabenou Opavu vyzve Žďár nad Sázavou

Po čtyřech domácích utkáních v řadě míří Opava ven. A hned Slezan čeká jedna z nejdelších cest, Opavští jedou do Žďáru nad Sázavou, kde vyzvou trápící se Plameny. Dokáže Slezan napravit domácí ztráty s Hodonínem a Šumperkem? Duel na Vysočině začíná v sobotních 17 hodin.

Hokejisté s velkým písmenem Ž na dresu v letošní sezóně prožívají ústup ze slávy. Zatímco v loňském ročníku patřili k nejlepším týmům soutěže, letos se trápí. Po bídném úvodu sice přišlo v říjnu a listopadu zlepšení, jenže od té doby sbírají Plameny bodů poskrovnu. Z posledních dvanácti duelů zvládli hokejisté z Vysočiny pouhé tři – dvakrát porazili Kopřivnici, jednou Nový Jičín. Nebýt těchto výher, mohli už ve Žďáru na vyřazovací boje nejspíše zapomenout, takto jsou s šestibodovou ztrátou stále ve hře. Ve středečním utkání podlehl doma Žďár Havlíčkovu Brodu 6:3. Zápas si Plameny prohrály především ve druhé třetině, během které musel Čáp lovit kotouč ze své sítě hned pětkrát. Z letošních duelů s Bruslaři tak Žďárští nevytěžili ani bod.

Ve svém posledním vystoupení nebodovali ani Slezané. Ti doma ve středu přivítali vedoucí Šumperk. Draci po čtyřiceti minutách vedli 2:0, nicméně Opavští rozhodně horší nebyli. Jen prostě dopláceli na neproměňování tutových šancí a také naráželi na skvěle chytajícího Waneckého. O snížení na rozdíl jediné branky se chvíli před koncem, postaral Gulda, Slezan se už ale ani přes závěrečný nápor vyrovnávací branky nedočkal.

Ve Žďáru nemůže Opava počítat hned s pěticí hráčů. Černý si ze středečního zápasu odnesl poraněné koleno, šrámy má i Štindl. Peslar pro změnu má jednozápasovou stopku za desítky.„Máme nějaké zranění a budeme muset improvizovat, každopádně ale jedeme bodovat, abychom co nejdříve měli jistotu play-off,“ velí šéf opavské střídačky Pavel Zdráhal.