• pondělí 16. srpna 2010
  • Jan Šimek

Další přípravný zápas čeká Suchánkovu partu v Novém Jičíně

Třetí přípravné utkání čeká hokejisty Slezanu na ledě Nového Jičína, který loni skončil stejně jako Opava ve čtvrtfinále play-off. Slezané si jistě budou chtít spravit chuť po posledním utkání, které svěřenci Karla Suchánka prohráli 1:4 s celkem Havířova. Přípravné střetnutí v Novém Jičíně startuje v úterý 17.8. v 18 hodin.

Oba soupeři odehráli v přípravě shodně dva zápasy. Naši hokejisté v prvním utkání potrápili favorita celé soutěže z Šumperka, když s ním po dramatickém utkání prohráli až v samostatných nájezdech 4:5. V druhém zápase pak nestačili na celek Havířova, který Opavu přehrál v poměru 4:1. Hráči Nového Jičína remizovali s Bobry z Valašského Meziříčí 5:5, a poté doma podlehli Frýdku – Místku vysoko 0:4.

V kádru Nového Jičína by se mělo představit hned trio nových hráčů. Největší posilou by měl být gólman Lukáš Šrámek z Hodonína, který už v Novém Jičíně v minulosti působil. Novojičínští dále testují zkušeného obránce Bohuslava Hruškovského z Valašského Meziříčí a útočníka Studénky Martina Kabeláče.

S týmem by se údajně měl připravovat také mladý obránce Martin Koloničný, jenž v loňské sezóně nastoupil v několika zápasech i za opavský Slezan.

Vedení Nového Jičína se navíc rozhodlo pro tuto sezónu zřídit „B“ mužstvo, které by mělo usnadnit cestu mladým hráčům z juniorských výběrů do světa seniorského hokeje. Kostru týmu vytvoří několik zkušenějších hráčů, a mělo by tak docházet i k přesunu některých hokejistů do kádru „Áčka“.

Vzájemné zápasy v minulé sezóně:

7. kolo HC Slezan Opava – HC Nový Jičín 3:4p
18. kolo HC Nový Jičín – HC Slezan Opava 2:4
29. kolo HC Slezan Opava – HC Nový Jičín 2:0
40. kolo HC Nový Jičín – HC Slezan Opava 7:3

Sestavy obou celků v posledním přípravném zápase:

HC Slezan Opava:

Trenčan - Kukol, Tůma, Měkýš, Tichý, Bednárek, Schreier, Vrábel - Grofek., Chalupa, Kocián, Herman, Polok, Pavelek, Vlašánek, Weiss, Suchánek, Mlýnek, Černý

HC Nový Jičín:

Šrámek (31. Kozák) - Hruškovský, Hradil, Andrýsek, Parma, Valchář, Chvostek - Zedník P., Toman M., Uhlár - Gebauer, Martinčík, Částečka R. - Tomášek, Zedník A., Částečka J. – Havlík