• pátek 24. ledna 2014

Další utkání je tady, Slezan přivítá Nový Jičín

Další utkání druhé hokejové ligy odehrají hokejisté opavského Slezanu před domácím publikem. Soupeřem Opavy bude tentokrát Nový Jičín, kterému se podařilo Slezan v této sezóně už dvakrát porazit. Naši borci si určitě budou chtít zlepšit náladu po nepovedeném utkání v Přerově a znovu tak naplno bodovat. Úvodní buly je na programu v sobotu 25.1 v 17 hodin.

Po sérii tří důležitých výher přišla ve středu porážka od přerovských Zubrů. Slezan sice vedl po brance Černého, jenže pak už góly dával pouze Přerov, který zvítězil jednoznačně 5:1 . Hráči Nového Jičína prožívají momentálně povedené období. Z posledních třech zápasů sice vydolovali svěřenci trenéra Aleše Flašara sedm bodů, na umístění zaručující účast ve vyřazovacích bojích však ztrácejí bodů jedenáct.

Poslední utkání sehráli Novojičínští na domácím ledě proti Frýdku-Místku. Frýdek vedl zásluhou Podešvy a Kopůna ještě v 57. minutě 2:0, ale ani to na vítězství nestačilo. Na rozdíl jediné branky snížil Gebauer a v poslední minutě řádné hrací doby se podařilo vyrovnat Sprušilovi. Zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich uspěl pouze domácí útočník Fojtík a o vítězi bylo rozhodnuto. „Mám radost z toho, že kluci bojovali až do konce a za vítězství jsem šťastný. Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas, ale samozřejmě klobouk dolů před Frýdkem. Tři minuty před koncem nám asi nikdo nevěřil, že zápas vyhrajeme na penalty,“ řekl po utkání trenér Flašar.

Co se týče změn v kádru našeho sobotního soupeře, tak tým opustil útočník Michal Chvostek, který přestoupil do italského celku HC Gherdëina. Do právě probíhající sezóny už nejspíše nezasáhne ani Marián Kacíř, jenž v minulém utkání utrpěl zranění v oblasti žeber.

Nejlepším střelcem Nového Jičína je s dvanácti brankami Martin Kabeláč, nejproduktivnějším hráčem je však Pavel Hanák, ten má na svém kontě celkem dvaadvacet bodů. V obraně působí bývalý opavský hráč Lukáš Vnenk, který nasbíral osm kanadských bodů. Post brankářské jedničky patří Lukáši Šrámkovi.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas, Kysela, Tichý, Kukol, Mosler, Vrabel, Pavelek – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Chalupa, Vítek – Kocián, Polok, Baďura.

HC Nový Jičín: Šrámek – Prokop, Hruška, Horák, Vnenk, Fišera, Vašut – Lehečka, Kacíř, Novotný - Sprušil, Macháček, Gebauer R. - Fojtík, Hanák, Uhlár.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.