• čtvrtek 12. srpna 2010
  • Filip Lefenda

Dalším soupeřem v přípravě bude celek Havířova

Již podruhé v krátké době se mohou opavští příznivci ledního hokeje těšit na své miláčky v rámci letní přípravy na nadcházející druholigovou sezónu. Oproti původnímu plánu se totiž střetnutí Slezanu s Havířovem odehraje v Opavě. Zápas je naplánován na čtvrtek od 18 hodin. V následujícím článku se podrobněji podívejme nejen na dosavadní výsledky z přípravy obou soupeřů, ale také obecně na tým Havířova, který uzavírá avizovanou trojici nováčků, kterou pečlivě monitorujeme v našem miniseriálu.

AZ Havířov – právě u tohoto mužstva skončí náš výčet letošních druholigových nováčku v rámci skupiny Východ. Klub, který se po nevydařené prvoligové sezóně zakončené finančním krachem vrátil k původnímu názvu i k novému designu svých internetových stránek. Fanoušci jistě velmi dobře pamatují na nehezké chvíle z loňské sezóny, kdy jejich milovaný celek objížděl české hokejové stadiony, avšak z každého si Panteři odváželi nemalé „náklepy“. Beznadějně poslední příčka v tabulce byla odrazem špatné finanční situace klubu, to nebylo tajemstvím. Vždyť před posledními Vánoci obletěl český internet článek, ve kterém havířovské opory otevřeně mluví o svých nezaplacených pohledávkách, díky kterým nemají peníze ani na vánoční dárky. Došlo rovněž také na stávku, kdy místo Panterů seniorů nastoupil k prvoligovému zápasu téměř kompletní juniorský tým.

Havířov nakonec sezónu nedohrál. Už tehdy si nejeden hokejový fanoušek jistě uvědomil, že by byla obrovská škoda, kdyby na tak pohledném stadionu hrály pouze mládežnické výběry. Přišel tak nápad hrát druhou ligu, jenže se samozřejmě nevědělo, jak to bude s penězi. Není žádnou novinkou, že hokej v Havířově sponzorovalo a i nadále sponzoruje z velké části město. A právě město učinilo 21. června důležitý krok, když schválilo dotaci ve výši třech milionů pro obnovení seniorského hokeje a v Havířově tak nastalo budování nového druholigového týmu. Nutno podotknout, že vše proběhlo prakticky od základů, jelikož z předešlého prvoligového kádru nezůstal jediný hráč, dokonce ani žádná výstroj, zkrátka nic.

Pohled na soupisku naznačuje poměrně kvalitní práci při výběru a práci s hráčským obsazením. Jména jako Lukáš Daneček, Robert Najdek či Martin Potočný jsou hokejovým příznivcům dobře známá. Trenérem Anetu je pan Jan Daneček, asistentem pak Stanislav Sztefek.

Nyní přejděme k samotnému zápasu. Slezan má za sebou úvodní přípravné střetnutí, které vyznělo lépe pro soupeře, který vyhrál po samostatných nájezdech poměrem 5:4, přesto však mohla být opavská lavička s touto generálkou s loni ještě prvoligovým soupeřem spokojena. Šumperku podlehl rovněž také Havířov, ten však už v regulérní hrací době po výsledku 3:5. Havířovští hokejisté sehráli poté ještě vyrovnaný zápas ve Valašském Meziříčí, který skončil nerozhodným výsledkem 2:2.

Oba týmy se tak prozatím jeví ve velmi dobrém světle, přestože na své první „tři body“ čekají. Ve vzájemném souboji budou mít k tomuto zisku oba kluby blízko. Kdo se bude nakonec radovat s výhry se dozvíme ve čtvrtek od 18 hodin. Připomínáme, že zápas se oproti původnímu plánu hraje v Opavě!