• čtvrtek 16. září 2004
  • Tomáš Kubánek

David Kříž přiznává, že se Slezané o výsledek báli

O p a v a - Zatímco loni se na led příliš často nedostával, letos už od přípravy zaujal David Kříž pevné místo na pravém křídle druhé útočné řady, která by se měla starat o střílení branek. Přestože se v přátelských střetnutích hodně často zastřeloval, ve středečním utkání s Kadaní již střeleckou smůlu prolomil.

"Trenéři nám vštěpovali, abychom vstoupili do utkání aktivně, protože hrajeme doma. Nabádali nás k napadání soupeřových hráčů," nastínil David Kříž strategii, s níž měli Opavští podle koučů vyrukovat na soupeře z Kadaně. Poté ale sám přiznal, že taktické plány trenérů trochu pozměnili. "Nakonec se to však vyvíjelo tak, že jsme spíš víc bránili a sázeli na rychlé protiútoky, do nichž se nám občas dařilo chodit."

Průběh zápasu však ukázal, že to nebyla změna k horšímu, spíše naopak. "Hráli jsme dobře dozadu, poté nám vyšla přesilovka, a pak se už výsledek dal ubránit."

Úspěšným střelcem první branky byl právě Kříž, když během přesilové hry ve 24. minutě otevřel skore. "Měl jsem velké, abych puk zpracoval, ale nakonec se mi to podařilo a spadlo to tam," popsal s trochou úlevy svůj gól.

Vedení 2:0 po dvou třetinách se jevilo nadějně, ovšem nejeden fanoušek či hráč si jistě v duchu připomenul minulou sezonu, v níž Slezan v koncovce ztratil hned několik takto dobře rozehraných utkání. "Muselo to být vidět, že jsme se o výsledek báli. V závěru jsme jenom bránili a vyhazovali puky. Také jsme nedokázali těsně před koncem využít dvojnásobnou přesilovku. Naštěstí se nám podařilo zápas dovést k vítěznému konci."

"Do Chomutova pojedem s nadějí na bodový zisk. Jelikož jsme s nimi loni sehráli dobrá utkání, myslím, že bez šancí nejsme," optimisticky uzavřel mladý útočník.