• středa 28. března 2012
  • Filip Lefenda

Dnes startuje MČR v Liberci, které přivítá i tým Slezanu

Osmáci HC Slezanu Opava se vítězstvím 8:2 v posledním zápase nad Vítkovicemi probojovali na oficiální MČ Republiky do Liberce, kde budou o titul mistra ČR bojovat s týmy HC Sparta Praha, Kometa Brno, Litvínov, HC Plzeň 1929, Černí vlci a Bílí tygři Liberec. Turnaj v Liberci započnou naši mladíci duelem s Litvínovem ve Svijanské Aréně od 12:30 hodin. Pokud jste se na sever Čech nevydali osobně, můžete být u zápasu alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu či sledovat duel živě obrazem na www.tvcom.cz.

Obrovskému úspěchu předcházela poctivá letní příprava, účast na turnajích v Liptovském Mikuláši, Rožnově a Opavě během sezóny 2011-2012, práce na tréninku a bojovné výkony v KŽL 8. tříd. Hokejisté 8. třídy v KŽL hráli o přední umístění hlavně s Vítkovicemi /2:1,8:3,6:2,8:2/, Třincem/4:3,8:6,9:2,1:4/ a Černými vlky/5:5,3:2,3:3,2:3/. „Ostatní celky v soutěži jsme vysoko přehrávali a jen je škoda, že kluci neudrželi svoji neporazitelnost až do samého závěru soutěže. V samotném konci ligy jsme po bojovném výkonu totiž prohráli s Černými vlky 2:3. Nejvíce nás ale musí mrzet prohra v Třinci, kde jsme svým celkovým přístupem k zápasu prohráli 1:4 a tím si zkomplikovali cestu na MČR,“ uvedl trenér Jaroslav Plánovský a k samotné přípravě na MČR dodal: „S hráči jsme ještě absolvovali dva tréninky, které jsme zaměřili hlavně na nacvičení přesilových her a bránění, ve kterém má mužstvo největší slabinu. Je třeba klukům poděkovat nejen za výsledky na turnajích, v soutěži KŽL, ale hlavně, že drží spolu jako jeden tým,“ pochvaloval si strůjce opavského úspěchu a velký srdcař Jaroslav Plánovský.

Jeho obrovský přínos mančaftu vidí také vedoucí týmu Mario Beránek, který však nezapomíná i na ostatní kouče, kteří mají na skvělých výsledcích opavské mládeže svůj podíl. „Kromě výkonů hráčů musíme vyzdvihnout také práci trenéra Jaroslava Plánovského, který dosáhl v letošní sezóně stejného úspěchu i se 6.třídou, ale taky trenérů Jakuba Jelena, Radima Černého, Marka Harazima, Karla Frýdla a Michala Kukola, kteří klukům dávali počátky hokeje,“ řekl závěrem vedoucí mužstva Mario Beránek.

Z turnaje přineseme našim čtenářům kompletní zpravodajství. Více o MČR se můžete dočíst také na webu 8. třídy na adrese www.cervenaabila.ic.cz v NOVINKÁCH.

Fotografie týmu, který se o tento úspěch postaral

Horní řada: Fedor Marcel, Langer Svatoluk, Kosina Ondřej, Stuchlík Kryštof, Kupka Daniel, Cibulka Martin, Zajíc Jakub, trenér Plánovská Jaroslav, as. trenéra Harazim Marek
Dolní řada: ved. mužstva Beránek Mario, Beránek Dominik, Fajkus Tomáš, Hladoník Alex, Adamczyk Emil, Lelek Tomáš, Novák Jan, Döhner Jakub
Ležící: Lamla Kryštof, Klein David