• úterý 26. října 2021
  • Tomáš Chalupa

Do Opavy míří první Nový Jičín, Slezan potřebuje zabrat

Soupeř z kategorie nejtěžších čeká ve středu opavský Slezan. Svěřenci trenéra Aleše Tomáška v domácím prostředí síly změří s vedoucím týmem východní skupiny druhé ligy. Do Opavy dorazí Nový Jičín, který se letos po nevýrazných letech vyhřívá na první příčce. Naopak Slezan poslední dvě utkání výsledkově nezvládl a v domácím prostředí potřebuje zabrat. Středeční zápas začíná v 18:30.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, Novojičínským se letos daří. A není se čemu divit. Manažer Ďáblů Milan Urban poskládal výborné mužstvo, kde se dokonale prolíná léty prověřená kvalita s dravým mládím. Tomu všemu šéfuje Kamil Gebauer, bratr novojičínského forvarda Robina, který před letošní sezonou tým převzal po dlouholetém kouči Petru Macháčkovi. Ten u týmu neskončil kvůli výsledkům, nýbrž kvůli tomu, aby se jakožto šéftrenér klubu mohl více věnovat mládeži.

Pojďme ale zpátky k áčku Nového Jičína a pojďme si blíže představit pilíře sestavy Kamila Gebauera. V brance se střídají Daniel Šimonů s Petrem Galuškou, přičemž lepší čísla má zatím odchovanec Zlína Šimonů. Dvě hodně zajímavá jména vidíme v obranných řadách. Tím prvním je zlobivé dítě posledních let Michael Foltýn, který během tří zápasů stačil posbírat už 55 trestných minut. Zkušenosti obráncům předává dvaačtyřicetiletý Petr Kuboš, jenž odehrál nespočet sezon v extralize.

O přísun branek se pak stará především pětice útočníků. Tím prvním je Dominik Kafka (5+3), který týmovému bodování vévodí společně s Romanem Maliníkem (2+6) a Jakubem Lehečkou. Pozadu nezůstává ani Robin Gebauer (3+4), nebo Jiří Zdeněk (3+4).

Opavští v posledních dvou kolech klopýtli a vyšli bodově naprázdno. Nejprve doma s Kopřivnicí prohráli po špatném výkonu jednoznačně 0:4. Ve Žďáru nad Sázavou už to v sobotu bylo lepší, body z toho ale znovu bohužel nebyly. Slezané na Vysočině dvakrát vyrovnali, na třetí zásah Plamenů už ale odpověď nenašli. V samotném závěru navíc ještě inkasovali do opuštěné klece a prohráli 4:2.

Ani jednoho z těchto zápasů se neúčastnil Tomáš Rousek, který je momentálně na marodce Slezanu. S největší pravděpodobností nezasáhne ani do středečního duelu s Novým Jičínem, který začíná na opavském zimáku v 18:30.