• úterý 21. září 2010
  • Filip Lefenda

Do Opavy připluje obměněný tým Bobrů

Ještě loňskou sezónu patřil tým z Valašského Meziříčí mezi nejsilnější trojku východní skupiny, letos je však všechno úplně jinak. Z týmu Bobrů odešlo v létě osm hráčů, nejcitelněji se pak jeví odchod produktivní dvojice Šebesty se Sochorkem. Bobři jsou tak letos rozhodně schůdnějším soupeřem než kdykoliv jindy. Zvládne Opava domácí duel v rámci pátého kola, který je na programu ve středu 22. září od 18 hodin? Přijďte se podívat!

Slezan novou sezónou zatím proklouzává s padesátiprocentní úspěšností. Na svém kontě mají naši hokejisté dvě výhry a dvě prohry. Poslední odehrané utkání patřilo k těm povedenějším, když naše červenobílá družina zavítala na led nováčka z Uherského hradiště. V utkání hraném před komorní atmosférou sice domácí vedli, nicméně Slezan zejména ve druhé polovině zápasu přidal a dokázal otočit skóre na konečných 3:1 v jeho prospěch. Také Valašské Meziříčí poznalo v minulém kole chuť tříbodového vítězství. V rámci moravského derby přivítali Bobři na domácím kluzišti nedaleký Vsetín, kterému nasázeli úctihodných šest branek a radovali se tak z výhry 6:1. Nutno však dodat, že pro Bobry to bylo po třech prohrách letošní vůbec první vítězství.

Jak už bylo psáno výše, kádr Valachů doznal v létě citelných ztrát. V posledním zápase se mezi tyčemi objevil Václav Vlachýnský, jemuž kryl záda Jakub Mocek. Dva zápasy poté odchytal fanouškům dobře známý Michal Krumpoch, jenž však nepodal zrovna optimální výkony. Podíváme-li se na hráče v poli, nejproduktivnějším mužem je s pouhými třemi kanadskými body Lukáš Bokroš, který jako jediný hráč valašského týmu zaznamenal dvě branky, navrch si připsal také jednu asistenci.

Závěrem nutno dodat, že Bobrům se na Opavu daří. Zatímco na ledě Meziříčí končí většina zápasů drtivým vítězstvím domácích, v Opavě jsou to souboje do posledních minut. Při zápasech v minulé sezóně se na ledě Slezanu vždy prodlužovalo, pokaždé ovšem vyhráli hosté – jednou po prodloužení, podruhé na nájezdy.

Slezan tedy nečeká jednoduchý duel, avšak oproti předcházejícím druholigovým ročníkům by tentokrát v souboji s Valašským Meziříčím měl plnit úlohu favorita. Zda se tak opravdu stane se dozvíme ve středu.

Sestavy z minulého kola
HC Slezan Opava: Iláš - Tichý, Kukol, Bednárek, Tůma, Vrábel, Schreier, Grofek, Měch, Kocián, Pavelek, Mlýnek, Suchánek, Černý, Chalupa, Herman, Polok.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Vlachýnský (Mocek) - Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Fojtík J. Fojtík T., Kostelňák, Martiník, Matějný, Matuštík, Mikel, Musil, Palík, Růčka, Varga D., Varga Mir., Varga M.

Na oficiální stránky soupeře z Valašska se můžete podívat zde.