• pátek 27. září 2019
  • Tomáš Chalupa

Do Opavy se přiženou žďárské Plameny, podaří se je Slezanu sfouknout?

Slezan se poprvé od úvodního kola představí před vlastními fanoušky. Do slezské metropole míří Žďár nad Sázavou, kterému úvod sezóny nevychází ideálně.

Plamenům se úvodní čtyři zápasy vůbec nevydařily, dá se to ovšem přičíst velmi těžkému losu. V prvním kole hokejisté z Vysočiny nestačili na prozatimního suveréna z Šumperku, kterému doma podlehli 1:5. Pak se jim podařilo urvat bod v Hodoníně a zdálo se, že by to mohlo jít, porážky s Kopřivnicí a v Havlíčkově Brodě ovšem přikovaly Žďár ke dnu tabulky.

V loňských sezónách přitom Žďar nad Sázavou patřil k těm lepším celkům, které druhá liga nabízí. V létě ale přišlo zemětřesení v kádru, po němž klub opustilo hned deset hokejistů. Nejvíce asi bolí ztráta křídelníka Ondřeje Stehlíka, který v uplynulé sezóně nasázel 20 branek a přidal 13 asistencí. Oporou zadních řad byl s bilancí 10+19 Jakub Peslar, který nezamířil nikam jinam, než do Opavy.

Osm nových hráčů naopak trenér Radek Haman v kabině přivítal. Do známého prostředí se vrací forvardi Tomáš Chlubna a Martin Gregar, z Moravských Budějovic přišel brankář Jan Čáp a bek Jan Kališ. O místo na výsluní se budou prát také mladíci Heinrich, Knap, Adam a Kadleček.

Slezan odehrál poslední tři utkání mimo svůj domovský stánek a bohužel vyšel ve všech případech bodově naprázdno. V Novém Jičíně (6:4) ztratili Opavští dobře rozehraný zápas, v Hodoníně (3:0) jim zvhnul střelecký prach a naposled v Šumperku (8:1) nedokázali zastavit ofenzivu Draků. Zklamaný je z venkovního „tripu“ zadák Petr Chalupa. „K těm zápasům se snad ani nechci vracet. Neuhráli jsme žádný bod, takže si z toho nic pozitivního vzít nemůžeme,“ upozornil.

Pozitivem je, že se do opavské sestavy vrací marodi Herman a Peslar. Právě pro druhého jmenovaného se jedná o pikantní duel, protože více než rok ve Žďáru působil. „Musíme na Žďár nastoupit připravení a za každou cenu urvat tři body. Peslo tam navíc hrál a vypsal za výhru sud piva a prase, takže o motivaci máme postaráno,“ smál se Chalupa.

Sobotní bitva vypukne na opavském zimáku v 17 hodin.