• pondělí 31. října 2016

Do nové éry s novou identitou. Opavský hokej mění barvy i logo

Opava – Nové dresy, webové stránky a výroční logo. Opavský hokej, který před necelým rokem změnil majitele, kráčí vstříc budoucnosti se změněnou identitou. Hokejisté budou klub hrdě reprezentovat v historických barvách žluté a černé. Mění se také logo, které symbolizuje bohatou tradici hokeje v Opavě.

Hokejisté A-týmu už nebudou oblékat dresy v bílo-červené a červeno-bílé kombinaci. Vrací se k historické žluté a černé barvě. Na dresu jsou kromě výročního loga vyobrazeny kontury slezské orlice. Dominantním prvkem je velký nápis v retro stylu Slezan Opava. Spodní část zdobí tři pruhy. Vyrobeny budou také kalhoty a štulpny v totožných barvách. U venkovní sady dresů převažuje bílá barva.

Opavský tým se v nových dresech poprvé ukázal v utkání proti Kopřivnici, kterou porazil v poměru 4:0. „Je fajn, že jsme v premiérovém utkání ve staronových barvách vyhráli. Věřím, že nám nové dresy budou přinášet štěstí také v budoucnu,“ usmívá se jednatel Hokejového klubu Opava Milan Kolář.

Novému výročnímu logu vévodí nápis Slezan Opava a za siluetou hokejisty je zobrazena původní historická podoba tehdejšího opavského kluziště. „Logo je připraveno na rok 2018, kdy oslavíme 110 let hokeje ve slezské metropoli. Je to jedna z aktivit, kterou v rámci výročí chystáme. Hokej v Opavě má dlouhou tradici, na kterou může být právem pyšný. My k bohaté historii odkazujeme prostřednictvím nového loga a také barev, které nově zdobí naše dresy. Žluté a černé barvy klub v minulosti vyznával, nyní se k ní vracíme. Reprezentují slezský region, ke kterému se hrdě hlásíme,“ popisuje Kolář.

Klub připravuje také nového maskota. „Zatím mohu prozradit alespoň jeho jméno. Bude se jmenovat Slezánek, jeho podobu ladíme s profesionály,“ pokračuje jeden z šéfů opavského klubu.

Nový web s responzivním designem

Do nových barev se oblékl také klubový web, jehož novou podobu vytvořila firma eSports.cz. Ta je dlouhodobým dodavatelem této služby pro opavský hokej. První verzi webu vytvořila už v roce 2001 a Slezan tehdy patřil k úplně prvním sportovním klubům v České republice, které se mohly pyšnit internetovou prezentací. Od té doby uplynulo spoustu let a design webových stránek se postupně měnil. Poslední velká úprava layoutu se uskutečnila na podzim roku 2007. Výrazné změny doznal web opavského hokeje až nyní.

„Původní web zdaleka nesplňoval nároky současné doby. Po několika měsících příprav jsme ve spolupráci s klubem doladili novou moderní verzi stránek, které nabízí přehlednější strukturu hlavní stránky a hlavně responzivní design. Ten čtenářům umožnuje pohodlné zobrazení webu na mobilu či tabletu,“ vysvětluje Daniel Vaněk z firmy eSports.cz, který měl projekt nového webu pro opavský klub na starosti.

Za zmínku stojí nově zpracovaná historická sekce, která se bude dále rozšiřovat formou seriálu. Pokud máte nějaký zajímavý historický materiál týkající se opavského hokeje, budeme rádi, když nás kontaktujete na e-mailu hkopava@sportjefajn.cz.

Pokud jste na webu narazili na jakékoliv chybějící informace, nesrovnalosti či technický problém, nahlaste je prosím na e-mail filip.lefenda@esports.cz.

„Web je pro nás jedním z hlavních kanálů pro komunikaci s fanoušky. Věříme, že návštěvníci budou s novou podobou našich stránek spokojeni, naleznou na nich potřebné informace a budou se na web rádi vracet,“ dodává Kolář.

Cíle klubu? Otevřít se veřejnosti a posunout se nahoru

Opavský hokej převzalo na začátku roku 2016 město a za chod klubu zodpovídá dvojice jednatelů Milan Kolář a Miroslav Glos. Jaké jsou jejich ambice?

„Rádi bychom posunuli klub výše. Vrátili se trenéři, kteří mají k Opavě vztah v čele s novým šéftrenérem Rosťou Haasem. Chceme rozšířit mládežnickou základnu a klub více otevřít veřejnosti. Dobře se starat o hráče všech kategorií a hlavně jim vytvořit co nejlepší podmínky. Co se týče áčka, tým budeme dále stavět na odchovancích s cílem připravit je pečlivě pro velký hokejový svět,“ hlásí Milan Kolář.

Zázemí se rekonstruuje, dočká se opravy celý stadion?

Jak to vypadá s případnou generální rekonstrukcí stadionu? „Snažíme se využívat veškerých možných dotačních titulů. Aktuálně je velmi důležité, aby byla připravena kompletní projektová dokumentace rozdělená do několika fází. Poté věřím, že s přispěním dotací postupně opravíme celý stadion včetně ledové plochy a chlazení,“ tvrdí jednatel HK Opava.

„Nyní jdeme postupnými krůčky. Svépomocí a za podpory sponzorů a partnerů se snažíme zlepšit zázemí a stav stadionu. Podařilo se nám upravit vchod na zimák, opravit a natřít popraskanou opadanou a posprejovanou fasádu, připravit nové šatny pro přípravku, zrekonstruovat tělocvičnu, opravit ozvučení a podobně,“ vypočítává Kolář.

„Každý tým (kategorie) má nyní svou šatnu a navíc máme k dispozici čtyři komerční kabiny. Chystáme se vybudovat fanshop, otevřít půjčovnu bruslí pro veřejnost. V plánu je pořádat také dříve tolik oblíbené diskotéky na ledě,“ prozrazuje.

Brzy bude otevřena také část pro VIP neboli skyboxy, které budou během zápasů A-týmu otevřeny pro partnery a sponzory klubu a média. „Tyto prostory ale jinak budou každý den otevřeny hlavně pro rodiče všech našich hokejistů, kteří budou moci sledovat své ratolesti z příjemného prostředí a v teple. K dispozici je také internetové připojení. Téměř hotová je klubovna, kde si děti mohou ve volném čase hrát. Dokončujeme také část s přebalovacím pultem,“ uzavírá Milan Kolář.

Nové dresy opavských hokejistů