• úterý 17. září 2013
  • Redakce

Domácí premiéra je tady, Slezan vyzve přerovské Zubry

Opavští hokejisté mají před sebou domácí premiéru v právě načatém druholigovém ročníku. Po porážce na ledě Hodonína Slezan na svém ledě vyzve hokejisty Přerova. Ti si v prvním utkání poradili s Frýdkem-Místkem. Zápas je na programu ve středu 18. září od 18 hodin na opavském zimním stadionu.

Hokejisté Slezanu v prvním kole padli na ledě Hodonína v poměru 3:5, naopak Přerovští porazili Frýdek-Místek 4:2. Na domácím ledě však chce Opava vyhrávat.

„V domácím prostředí budeme hrát, jak nejlépe umíme, chceme vyhrát. Navíc přijede Přerov, což je jeden z nejlepších týmů soutěže, takže věřím, že k vidění bude kvalitní hokej,“ řekl k zápasu opavský trenér Karel Suchánek a dodal: „Jen mě mrzí, že v době, kdy bojujeme o každého diváka, se hraje fotbal v 16:30 a zápasy se částečně kryjí. Dozvěděli jsme se to však pozdě, takže tímto se divákům omlouvám. Budeme rádi za všechny, kteří si na zimák najdou cestu.“

Se Zubry měli Slezané doma stoprocentní bilanci, na kterou chtějí navázat. „V přípravě před sezonou jsme hodně dřeli, a i když jsme nyní neuspěli, věřím, že doma s Přerovem to zlomíme. Vždyť loni jsme s nimi měli doma, myslím si, všechno vyhrané. Teď v tom pokračovat,“ uvedl opavský forvard Petr Wolf.

S Přerovem se opavští hráči střetli dvakrát v přípravě. V prvním utkání na přerovském stadionu se Slezan radoval z vítězství 7:0, v odvetě ale brali výhru Zubři. Středeční zápas bude jistě zcela jiný, žluto-modří mají z Opavy respekt.

„Cíl jsme v prvním utkání splnili, ale z řady chyb se musíme ponaučit. Opava je kvalitní soupeř, který by nás za to mohl tvrdě potrestat. Musíme proto hrát na sto procent po celý zápas,“ řekl asistent přerovského trenéra Lubomír Václavíček pro oficiální web Zubrů.

Trenéři Přerova mají k dispozici téměř totožný tým jako v loňské sezoně. Brankářskou jedničkou je takřka neprůstřelný veterán Martin Vojtek. Obranné řady drží urostlý Radomír Pala společně se sedmatřicetiletým Danielem Faltýnkem. Život opavským útočníkům bude jistě znepříjemňovat také řízný bek Jiří Osina.

V útoku září brzy čtyřicetiletý Zdeněk Sedlák společně s mladými puškami Matějem Blinkou, Markem Halodou. Opomenout nemůžeme ani kanonýra Petra Sakrajdu, letní posilu z Olomouce Milana Ministra a v neposlední řadě Richarda Brančíka, který dokonce coby kapitán vedl opavský Slezan v první lize.

Sestavy obou týmů v posledním zápase

HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas, Kysela, Pavelek, Tichý, Mosler, Tůma – Černý, Měch, Wolf – Barinka, Chalupa, Kocián – Svoboda, Polok, Herman (21. Baďura) – Vítek.

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Janota, Kudělka, Osina, Tomeček, R. Šťastný. – D. Šťastný, Sedlák, Blinka – Sakrajda, Brančík, Haloda – Kolář, Ministr, Goiš – Kundrátek, Brada, Loupal.

Delegace rozhodčích

Z. Kubičík – M. Laczko, Z. Novák.

On-line přenos

Utkání opavského Slezanu s Přerovem začíná ve středu 18. září od 18:00 a ze zápasu bude připraven také textový on-line přenos.

Jak zápas vidí bookmakeři? (Fortuna)

Vítězství domácích – 2.34
Remíza – 4.30
Vítězství hostů – 2.10