• neděle 08. listopadu 2015
  • Vojtěch Konečný

Doufám, že budeme takto pokračovat, říká Jakub Vítek

Opavští hokejisté včera po pěti utkáních zvítězili a připsali si tak do tabulky důležité tři body. Slezanu vyšla především první třetina, ve které si vytvořil tříbrankový náskok, který byl ještě v sedmadvacáté minutě jednou brankou navýšen. Vše vypadalo na pohodovou výhru, ovšem Bobři nesložili zbraně a utkání zdramatizovali. Tři body ale putují do slezské metropole. Hlavní hvězdou utkání se bezesporu stal útočník Jakub Vítek, jenž vstřelil všechny čtyři góly Slezanu.

Jak je již zmíněno výše, Slezané si po dlouhé době připsali na své konto plný bodový zisk, což znamená, že všem hráčům určitě spadl kámen ze srdce. „Ano, je to už dávno, co jsme brali tři body, takže jsme teď spokojení a doufáme, že ve sbírání bodů budeme pokračovat.“ Opavě vyšla především první třetina utkání, ve které svému soupeři odskočila na rozdíl tří branek. „Bylo super, že jsme dali góly jako první, pro vývoj hry to bylo určitě důležité.“

Opavský šikula se postaral o všechny čtyři góly Slezanu, ovšem bez pomoci spoluhráčů by branek nedocílil. „Moje branky byly skoro všechny stejné. Ve třech případech se jednalo o doražení kotouče skoro do prázdné brány. Při jednom gólu jsem zase tečoval střelu obránce od modré čáry, takže domácí brankář byl bez šance,“ prohlásil hráč s číslem třináct na zádech.

Vypadalo to, že svěřenci trenérů Suchánka a Musiala si dokráčí v pohodě pro tři body, ovšem Bobři po čtvrté inkasované brance ožili a dokázali zápas zdramatizovat. „Přiznám se, že to vůbec nechápu. Vedeme o čtyři góly a potom prostě začneme bláznit, snad během minuty dostaneme dva góly a musíme se o výsledek zbytečně strachovat. V této sezóně to ale není poprvé. Důležité je, že máme tři body.“

Zisk tří bodů a hlavně pocit vítězství určitě našim hráčům zvedne sebevědomí, což dokumentují i slova dravého útočníka. „Nálada je po dnešní výhře určitě o něco lepší, avšak optimální to samozřejmě ještě není. Důležité je, abychom dokázali na dnešní výhru navázat. Čekají nás nyní dvě domácí utkání, první s Moravskými Budějovicemi a druhé s Novým Jičínem. Moravským Budějovicím máme co vracet, protože ve třetí třetině jsme u nich ještě vedli a nakonec jsme si nepřivezli ani bod. V Novém Jičíně jsme vedli o tři góly, zápas jsme ale ztratili a nakonec jsme si odvezli bod, takže jim máme taky co vracet.“

A jak vůbec opavský forward vnímá situaci okolo klubu? „Raději to neřeším, protože to ani nemá cenu řešit. Podle mého názoru dohrajeme sezónu na úrovni krajského přeboru. Výstroje se nám úplně rozpadnou, hokejky nafasujeme dřevěné a tkaničky si budeme muset koupit sami. Jen se pořád slibuje a nic z toho, byl bych určitě rád, kdyby přišla nějaká změna. Můj názor je ten, že by vše mohlo fungovat od příští sezóny, snad to vyjde.“