• pondělí 27. října 2014
  • Vojtěch Konečný

Druhá část sezóny začíná, Slezan čeká duel v Hodoníně

První várka zápasů je za námi a na řadě je ta druhá. Opavu čeká po nezdaru v Porubě utkání v Hodoníně, který nedohrál poslední zápas s Břeclaví kvůli tomu, že hosté odmítli v utkání pokračovat a opustili ledovou plochu. Střetnutí mezi Drtiči a Slezanem začíná v úterý 28.10. v 18 hodin.

Jak je již zmíněno výše, Hodonín se utkal v minulém kole s Břeclaví a dala se tedy očekávat bouřlivá atmosféra, poněvadž se jedná o derby. Vstup měli lepší Lvi, kteří se zásluhou Buhaje dostali do vedení. To bylo ale z jejich strany vše. Drtiči totiž třemi góly otočili skóre a dohánět tak tentokrát musela Břeclav. Rozhodující moment nastal v čase 46:46, kdy sudí neuznal gól hostů.

Video z konce zápasu mezi Hodonínem a Břeclaví

Pokud přejdeme ke statistikám, tak kanadské bodování svého celku vede Jakub Sajdl (2+8). Z obránců je na tom nejlépe Ondřej Nevdvěd (2+4). Prostor mezi třemi tyčemi patří Zdenku Kotvanovi, jenž má průměr 3,2 inkasovaných branek na zápas.

Slezanu minulé kolo v Porubě nevyšlo, což ví i obránce Daniel Kysela. „Soupeř na nás od začátku vletěl, lépe bruslil, byl aktivnější a tlačil se do zakončení. Hráli nátlakový hokej, dobře bránili střední pásmo a když jsme se do jejich pásma dostali my, tak i s tím si poradili,“ prohlásil naštvaně hráč s tvrdou střelou.

A co očekává od následujícího duelu? „Hodonín je kvalitní soupeř, ale když budeme hrát ze zabezpečené obrany a tlačit se do zakončení, tak bychom mohli zvítězit.“

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Pavelek, Tichý, Vrabel, Mosler, Tůma – Baďura, Měch, Vítek – Černý, Polok, Herman – Svoboda, Chalupa, Wolf – Kocián.

SHK Hodonín: Kotvan – Grman, Pokorný, Škápik, Zapletal, Nedvěd, Fejt, Polesný – Zezula, Špok, Kučera Z., Tomi, Smetana, Peš, Kuba, Piskoř, Sajdl, Jurásek, Vrba, Charvát, Mika

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Úterní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

Fiedler - Novák, Smilek.