• středa 25. května 2016
  • Filip Lefenda

Druhá liga nakonec ve třech skupinách, Východ rozdělen na podskupiny

Na úterním aktivu byl odsouhlasen model pro nadcházející ročník třetí nejvyšší soutěže. Ta se vrátí k rozdělení na tři skupiny (Východ, Střed, Západ). Moravská část bude navíc nově rozdělena na podskupiny Sever a Jih. Mezi další novinky patří vyřazovací boje (čtvrtfinále a finále) hrané na čtyři vítězná utkání či pětiminutová prodloužení pouze ve třech hráčích. Nový druholigový ročník by měl začít 16. září.

V tuto chvíli není jisté, zda bude východní skupina čítat celkem desítku, či nakonec jedenáctku celků. Otazník totiž stále visí nad Břeclaví, která ohlásila záměr v příštím ročníku nestartovat.

Model tří skupin ani tentokrát nutně neznamená stejné podmínky. V české části (Západ a Střed) se bude hrát čtyřkolově každý s každým (týmy celkem odehrají v základní části 36 zápasů), ve skupině Východ došlo k rozdělení na podskupiny Sever a Jih. Opava bude logicky působit v severní skupině, ve které se představí rovněž Poruba, Karviná a dva týmy z trojlístku Kopřivnice/Nový Jičín/Šumperk (o přesném rozdělení se ještě bude rozhodovat). Třetí z těchto celků si zahraje jižní podskupinu společně se Vsetínem, Hodonínem, Valašským Meziříčím a Technikou Brno, případně ještě Břeclaví.

Opava v první části základní části odehraje se svými severními soupeři celkem 24 utkání, a to šestikolovým způsobem třikrát doma a třikrát venku. V další fázi přijde na řadu ještě dvacítka duelů s mužstvy z jižní skupiny (čtyřkolový systém, dvakrát doma a dvakrát venku).

Elitní osmička postoupí ve všech třech skupinách do vyřazovacích bojů. Na východě se bude hrát klasicky, v dalších skupinách dojde po prvním kole play-off ke křížení soupeřů z obou skupin. Čtvrtfinále a finále play-off budou hraná na čtyři vítězná utkání, semifinále však jen na tři. Do kvalifikace o WSM ligu postoupí vítěz východní skupiny a oba finalisté z české části. Nejhorší celek skupiny Východ spadne do krajské ligy, dva nejhorší ze skupin Střed a Západ si mezi sebou zahrají o záchranu, a to na tři vítězná střetnutí.

Zpestření přinese v základní části pětiminutové prodloužení, ve kterém se bude hrát jen ve třech hráčích v poli na obou stranách. V play-off se pak přejde ke "klasickému" modelu čtyř hráčů.

Rozdělení druholigových skupin:

Východ
Sever: Poruba, Opava, Karviná, Kopřivnice / Nový Jičín / Šumperk (dva z této trojice)
Jih: Vsetín, Valašské Meziříčí, Brno, Hodonín, Kopřivnice / Nový Jičín / Šumperk (jeden z této trojice), případně Břeclav

Střed
Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Kolín, Nymburk, Tábor, Písek, Moravské Budějovice, Jindřichův Hradec, David Servis České Budějovice

Západ
Děčín, Jablonec, Vrchlabí, Trutnov, Bílina, Kobra Praha, Řisuty, Klatovy, Klášterec, Sokolov