• pátek 09. března 2012
  • Filip Lefenda

Druholigové skupiny mají na programu svá finále

Pro většinu druholigových týmů již sezóna skončila. Ty nejúspěšnější si to v následujících dnech rozdají ve finále jednotlivých skupin. Pojďme se společně podívat na složení jednotlivých finálových dvojic a u skupiny Východ také na cestu obou finalistů do vysněného souboje o ligový triumf. Velice zajímavé obsazení má skupina Střed, kde proti sobě nastoupí duo týmů, které ještě v loňské sezóně hrály skupinu východní.

Dnešním dnem, tedy v pátek 9. března, se rozjedou finálové série jednotlivých skupin. Ve skupině Západ se proti sobě postaví Klášterec nad Ohří s Děčínem. Velice zajímavé obsazené nabídne finále skupiny Střed. Síly totiž změří dva celky, které ještě loni bojovaly s Opavou ve východní skupině. Řeč je o Hodonínu, který patřil v posledních letech ke špičce a o Technice Brno, která ve skupině Východ hrála spíše „druhé housle“. Brněnskému mančaftu ale, jak vidno, přesun do papírově slabší skupiny prospěl a vysokoškolský tým si tak zahraje finále.

Play-off skupiny Východ se vyvíjelo podle papírových předpokladů, když se v jednotlivých sériích vedlo ve všech případech favoritům. Není proto divu, že proti sobě ve finále stojí dva nejlepší týmy po základní části. Řeč je o Havířovu a Karviné. Oba mančafty zahájily svou účast ve vyřazovacích bojích snadným postupem do semifinále. Havířov zdolal 3:0 na zápasy Frýdek-Místek a Karviná si stejným poměrem poradila s Valašským Meziříčím. O semifinálových soupeřích obou týmů se rozhodovalo až v pátých zápasech, které zvládly lépe celky Přerova a Prostějova. Zubři postoupili do semifinále na úkor Opavy, Prostějov přešel těsným způsobem přes Vsetín. I v případě těchto sérií tak platí, že se z postupu radoval papírový favorit.

V semifinále Karviná „pomstila“ vyřazení Slezanu a poradila si 3:1 na zápasy s Přerovem. O poznání napínavější byla série Havířova s Prostějovem. Jestřábi platili za černého koně soutěže a své kvality předváděli také v souboji s AZetem. O druhém finalistovi musel rozhodnout až pátý zápas, který těsně před poslední sirénou přetavili na svou stranu domácí a odstartovali tak bujaré havířovské oslavy.

Ve finále tak proti sobě povstanou dva nejlepší týmy po základní části. Výhodu případných tří zápasů v domácím prostředí má Havířov, který skončil základní část o bod před Karvinou. Havířovský AZet se také může spolehnout na mohutnou podporu svých fanoušků, zatímco Karviná větší divácké zázemí postrádá.

Skupina Východ bude znát svého vítěze nejdříve 13.3., nejpozději pak 17.3.