• úterý 03. srpna 2010
  • Jan Šimek

Druhou ligu okoření také Uherské Hradiště

V pokračování miniseriálu o nováčcích v naší východní skupině se vám nyní pokusíme podat několik stručných informací o klubu z Uherského Hradiště. Ten je ve druhé lize staronovým účastníkem, když zde naposledy působil v roce 2001.

Tento klub ze slováckého regionu se vrací do 2. Národní hokejové ligy po dlouhých devíti letech, které strávil v krajském přeboru. Letos v březnu vyhráli hráči Uherského Hradiště baráž o druhou ligu, když v souboji s Karvinou zvítězili 3:1 na zápasy. Všechno ale nevypadalo tak růžově, jak by se na první pohled mohlo zdát. Problém nastal s finančními prostředky na vyšší soutěž, klub totiž neměl v zádech takového partnera, jenž by zařídil bezproblémové financování mančaftu. Navíc bylo třeba zvýšit kvalitu a konkurenceschopnost kádru. Oba tyto aspekty však vedení moravského celku vyřešilo a startu ve druhé lize tak nic bránit nebude.

Soupiska hráčů by se oproti minulé sezoně v krajském přeboru měla změnit o více než polovinu. „Na led jsme vyjeli teprve 3. srpna a mužstvo tvoříme za pochodu. Máme vytipované některé hráče ze zdejšího kraje, ale i třeba ze Zlína, Prostějova, Skalice nebo ze Vsetína,“ uvedl kouč slováckého celku Petr Sakrajda. Právě ze vsetínského klubu by do Uherského Hradiště měl přijít trenérův syn a odchovanec zdejšího hokeje Petr Sakrajda jr. nebo technický Václav Klabačka, vracející se z tamního hostování.

„Doufám, že se s některými hráči domluvíme na setrváním v našem klubu a vytvoříme tým, který bude schopný obstát v konkurenci druholigových celků,“ doplnil Sakrajda. Všichni borci, kteří za klub hráli v krajském přeboru, však určitě nezůstanou a někteří odejdou jinam. Stávajícím a nově příchozím hráčům by mělo vedení nabídnout poloprofesionální smlouvy.

Cílem jihomoravských hokejistů bude záchrana ve druhé lize a v dalších sezonách by se rádi stali pravidelným účastníkem této soutěže.

Na rozdíl od Šumperka, jenž bude soupeřem Slezanu již v přípravě, se hokejisté Opavy střetnou s hráči moravského klubu poprvé až v soutěži a to ve čtvrtém kole 18. 09. 2010 v Uherském Hradišti. Domácí odveta je pak naplánovaná v 19. kole 13. 11. 2010.

V dalším, již posledním díle tohoto miniseriálu vám představíme tým AZ Havířov.