• pondělí 21. května 2012
  • Jan Šimek

Důležitá je záchrana, říká trenér staršího dorostu Jaroslav Plánovský

Starší dorostenci před nedávnem odstartovali suchou přípravu na nadcházející sezonu a s trenérskou ikonou opavských nadějí Jaroslavem Plánovským jsme se sešli, abychom rozebrali výkony jeho svěřenců ze staršího dorostu v uplynulém ročníku. Mužstvu, které vybojovalo záchranu v lize staršího dorostu vyčítal trenér hlavně špatnou kázeň a nedisciplinovanost.

Starší dorost skončil v lize juniorů čítající deset mužstev na sedmé pozici, což jako úspěch v klubu neberou. Výsledky starších dorostenců silně ovlivnil především úzký kádr. „Měli jsme k dispozici pouze sedmnáct hráčů a velké ambice jsme neměli ani před sezonou, což se v jejím průběhu prokázalo. Hráli jsme ve spodních patrech tabulky a zachraňovali se, což se nám povedlo a to je důležité. Naše výkony vyskočily až v poslední čtvrtině soutěže, kdy jsme vyhrávali hlavně venku. Na druhou stranu jsme ale doma zbytečně prohrávali s mančafty, které byly před námi, o jeden gól. Týmu chyběla kázeň a disciplína,“ uvedl trenér starších dorostenců Jaroslav Plánovský.

Jak se to projevovalo? „Několik kvalitních hráčů si myslelo, že bez nich to nepůjde a i při důležitých zápasech, kde byli oporami mančaftu, svou nedisciplinovaností sráželi tým. Špatný byl také přístup k tréninku. Měli jsme čtyři tréninky a dva zápasy v týdnu. Našli se ovšem i tací, kteří nepřišli na trénink ani jednou, což se muselo odrazit i na výsledcích. Chybělo nám týmové pojetí mančaftu. Zkrátka ti dobří si říkali, že hra na nich stojí a když nepřijdou, mužstvo stejně prohraje,“ kroutil hlavou zkušený kouč Plánovský a dodal: „Před sezonou za mnou přišli i kluci, kteří rok nehráli, jestli by to nemohli znovu zkusit a já jsem jim šanci dal. Nedávali tomu však všechno, měli i jiné zájmy – hokejbaly a další koníčky. Někdy se mi zdálo, že na tréninky chodili jen z povinnosti a podle toho ten hokej taky vypadal.“

Pět kol před koncem si starší dorost opavského Slezanu zajistil záchranu a příležitost dostali i další hráči. „Když jsme měli jistotu záchrany, šanci dostali všichni. Sedmé místo z desíti samozřejmě úspěch není, ale s tím, co máme k dispozici, je důležitá záchrana,“ poznamenal Plánovský, který využil i služeb hráčů z mladšího dorostu. „Mladší dorost se také zachraňoval, ale v závěru soutěže se hráči jako Hlista, Krupa nebo Monczmann zabydleli v týmu. V posledních duelech dostávali šanci také hráči ročníku narození 1997 a start ve starším dorostu byl pro ně zpestřením. Musím však říci, že jsem s nimi byl jako trenér spokojený,“ pousmála se na závěr trenérská ikona opavské mládeže.

"Výsledky staršího dorostu
Tabulka ligy staršího dorostu 2011-2012