Dušan Šafránek: Hráli jsme výborně, i kluci ze Žiliny po zápase „smekali klobouk“

Rozhovor15.8.2014 | Filip Lefenda
Opavští hokejisté si na turnaji v Porubě připsali druhou výhru a zajistili si tak účast v sobotním finále. Po středečním vítězství nad pořadatelským celkem zaskočili o den později také Žilinu hrající nejvyšší slovenskou soutěž. Duel po jeho konci zhodnotil brankář Dušan Šafránek, který se ve finále může se svými spoluhráči těšit na lepšího ze souboje Havířov - Jastrzebie.
Dušane, jak bys s pozice gólmana zhodnotil utkání s Žilinou?
Byl to výborný zápas. V podstatě jsme hráli ještě lépe než s Porubou. Asi jsme se více vyhecovali, přeci jen jsme nastoupili proti extraligovému klubu. Hráli jsme opravdu velmi dobře, moc práce jsem tam neměl. První střela byla v podstatě až ta po brejku, ze které jsem dostal gól. Z tohoto pohledu se mi moc dobře nechytalo, ve středu to bylo lepší. Ale jak říkám - hráli jsme velice dobře, i kluci ze Žiliny smekali po zápase klobouk.

Asi i ty sám si dnes před utkáním očekával, že si v konfrontaci s extraligovým celkem zachytáš přeci jen trochu více...
Určitě! Trošku jsem se bál, že na nás vletí, ale poradili jsme si s tím výborně.

Předpokládám, že jste byli i trochu více vyhecovaní, než třeba proti Porubě, se kterou měříte síly v přípravě, pak zase čtyřikrát v sezóně...
Je to tak. U Poruby jsme také nevěděli, co od ní čekat. Na ledě jsou již dlouho, chodili na něj už na jaře. Ale na Žilinu jsme se asi přeci jen připravovali více. Nikdo moc nevěděl, co budou hrát, jen jsme počítali s tím, že budou hodně bruslit a hrát v tempu. Takticky jsme ale zápas zvládli velice dobře.

Dá se tak říci, že tě extraligový soupeř překvapil spíše v negativním slova smyslu, nebo bys našel na hře slovenského celku i nějaká pozitiva?
Pozitivního asi nic. To, co jsme od nich čekali, tedy to, že budou dobře bruslit a budou silní na puku, to předvedli. Nic navíc tam ale nebylo.

Vraťme se ještě k úvodnímu zápasu Opavy na turnaji, kdy jste se střetli s domácí Porubou a práce si měl o poznání více.
Taková utkání jsou pro brankáře lepší. Sáhl jsem si na puk hned ze začátku, měl jsem tam ze startu pár zákroků. Hrálo se v tempu, dostal jsem se do pohody a pak už jsem chytal tak, jak jsem chtěl.

Jak vůbec jako hráči tento turnaj berete?
Je to příprava, která je o tom, abychom si některé věci zkusili. Pro nás jsou to první zápasy, jiné mančafty již nějaké přípraváky hrály. Zatím je to tedy takové oťukávání, hlavně pro mladší kluky, neboť jsme zkoušeli hrát na čtyři pětky. Liga už pak asi bude o něčem jiném.

Ve finále se utkáte s vítězem pátečního zápasu Havířov - Jastrzebie. Koho byste si přáli více?
V podstatě jsme to zatím nijak zvlášť neřešili, ale asi bychom brali raději Havířov.


Aktuálně na webu

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Slezan Opava
HC Bobři Valašské Meziříčí