• čtvrtek 22. ledna 2009
  • Michal Berg, Opavský a Hlučínský Deník

Fanoušci udělali perfektní atmosféru, říká Tomáš Vošvrda

Vůbec poprvé se postavil do opavské branky a hned se se svými spoluhráči radoval s vítězství. Devatenáctiletý brankář Tomáš Vošvrda přišel do Opavy na střídavý start z Vítkovic a jak sám říká, za šanci chytat mužskou soutěž je rád. Doposud se totiž pohyboval pouze v juniorském hokeji.

"Na téhle úrovni jsem zatím nechytal, je to určitě v něčem jiné než juniorský hokej, v něčem je to pro mě plus, protože kluci tady jsou chytřejší a zkušenější. Jsem rád, že se každým zápasem můžu něco naučit," prozradil po zápase s Novým Jičínem brankář Tomáš Vošvrda.

Svému týmu přispěl k vítězství 6:2 třiadvaceti úspěšnými zákroky, sám ale se svým výkonem spokojen nebyl. "Jsem rád za vítězství, ale se svým výkonem nejsem spokojený, nechytal jsem nejlíp. Musím ale pochválit sopluhráče, kteří předvedli zodpovedný výkon a pomohli mi," chválil kolegy v týmu. Nehrála roli přece jen i trochu nervozita? "To ne, nervozní jsem nebyl, ale puky mi celý zápas odskakovaly, nevedlo se mi. Možná chybělo i trochu štěstí, když jsem chtěl rozehrát na zadní mantinel, tak jsem trefil konstrukci branky, při druhém gólu se mi puk odrazil od lapačky do helmy a pak do branky. Snad jsem ti tu smůlu vybral i na další zápasy," říká smířlivě.

Devatenáctiletý gólman v letošní sezóně chytal za vítkovickou juniorku, naskočil také do šesti zápasů v dresu prvoligové Poruby. Na přelomu roku se zúčastnil juniorského šampionátu v Kanadě, kde odchytal dva zápasy. "Byl to obrovský zážitek a velká zkušenost. Těžko se dají popsat pocity, když nastupujete proti domácí Kanadě, které fandí dvacet tisíc lidí. Byli jsme pod velkým tlakem, bohužel se nám to nepovedlo uhrát tak, jak jsme chtěli," vrátil se Tomáš Vošvrda k nepovedeném vystoupení na šampionátu, kde český tým obsadil šestou příčku.

Po skončení turnaje proběhla médi zpráva, že Vošvrda zůstane do konce sezóny v zámoří, kde dochytá sezónu v týmu Portlandu. Za mořem uř ostravský brankář působil v minulé sezóně, přesto dal přednost návratu do Vítkovic. "Ne že by mi to působení nevyšlo, ale přiletěl jsem se domluvit s panem Hadamczikem co a jak a dohodli jsme se, že tady zůstanu i s výhledem na příští sezónu. Původně jsem měl jít do Poruby, ale tam teď chytá Štefl a jsou s ním spokojeni, takže budu jezdit do Opavy. To v mém případě nehraje tak velkou roli, můžu chytat za juniorku, ale potřeboval jsem chytat za muže a je to víceméně jedno kde," popisoval svou cestu na opavský led.

Úplně do neznámého prostředí ale Tomáš Vošvrda nepřišel. "S mnoha kluky se znám s mládežnických týmů, hráli jsme spolu nebo proti sobě, takže to je dobré. Kluci mi pomohli, takže jsem šťastný, že jsme první zápas vyhráli," řekl na adresu opavského týmu.

Rozdíl oproti juniorskému šampionátu je ve 2.lize nejen v úrovni hokeje, ale také v diváckém zájmu. "Tady sice přišlo jen několik stovek lidí, ale i ti dokázali udělat perfektní atmosféru a jsem rád, že mě dobře přivítali" poděkoval Tomáš Vošvrda na dálku opavským fanouškům. A kdy jej opět uvidí v opavské brance? "Jsem domluvený s trenérem, že se mnou počítá i na další zápas, kdy v neděli hrajeme v Uničově," dodal na závěr.