• středa 08. září 2021
  • Tomáš Chalupa

Generálka je tady! Slezan se v ní představí ve Valmezu

Finální prověrka ve čtvrtek čeká hokejisty Slezanu. Svěřenci trenéra Aleše Tomáška sehrají poslední duel přípravy na ledě Valašského Meziříčí, kterému na vlastním ledě před týdnem podlehli po nedobrém výkonu 1:3. Bude se tentokrát Opavě dařit lépe? Zápas je na programu ve čtvrtek od osmnácti hodin.

Domácí Bobři v přípravě válí a v přípravě před čtvrteční generálkou uspěli ve čtyřech z pěti utkání. Dvakrát dokázali svěřenci trenéra Lukáše Plška skalpovat dobře hrající Kopřivnici, s Novým Jičínem mají ze stejného počtu zápasů bilanci vyrovnanou. Naposledy byli v zápasovém tempu minulý čtvrtek, kdy se jim bohužel podařilo Opavu vyloupit 3:1. Valašské Meziříčí tak prožívá nejvydařenější přípravu od sezony 2016/17, kdy Bobři zvítězilii ve všech duelech kromě generálky, kterou shodou okolností hráli také s Opavou.

V to, že se podobný scénář bude opakovat, jistě věří i kouč Slezanu Aleš Tomášek, který má zatím v přípravě se svým týmem vyrovnanou bilanci tří výher a tří porážek. Zkušený stratég také po svých svěřencích bude chtít lepší výkon, než tomu bylo se stejným soupeřem před týdnem. Tehdy byl Tomášek po utkání pořádně naštvaný.

"Trošku nám dali na frak. Začali jsme slušně, ale po dvou chybách jsme dostali hloupý gól a celé se nám to rozsypalo. Ve třetí třetině už to z naší strany bylo tak trochu zoufalství, i když jsme to zkusili stáhnout na tři pětky. Nevím, jestli se na nás projevila nějaká únava, těžko říct, každopádně Valmez byl lepší a předčil nás ve všech směrech,“ komentoval šéf opavské střídačky porážku 1:3. Bude po generálce na novou sezonu jeho hodnocení pozitivnější? Zápas ve Valašském Meziříčí začíná 9. září v 18 hodin.