• čtvrtek 02. dubna 2009
  • Michal Berg, Opavský a Hlučínský deník

Hokejisté zakončili sezónu zápasem s fanoušky

Přestože by raději ještě bojovali v play-off druhé ligy, nepohrdli opavští hokejisté výzvou fanoušků a v rámci ukončení hokejové sezóny se s nimi utkali v přátelském zápase. Výsledek zápasu, který v pátek sledovalo na opavském zimním stadionu několik desítek fanoušků, nebyl tak důležitý, obě strany se na ledě hlavně dobře bavily.

Fanoušky posílil v brance Adam Trenčan a dlouho vzdoroval kombinacím svých spoluhráčů, naopak Jan Pitřík v brance hokejistů musel čelit zejména rychlým brejkům fanoušků. Ty posílila i dvojice opavských hokejistek. Naopak velkou posilou hokejistů byl mistr světa z roku 1985 a současný asistent trenéra Eduard Uvíra, který nastoupil přes drobné problémy s kolenem. Kromě dvou pěkných branek se předvedl i nefalšovanou kanadskou rvačkou s útočníkem fanoušků Tomášem Kubánkem.

Ze střídačky to vše sledoval kouč Slezanu Karel Suchánek. "Jsem rád, že se nám rozlučka se sezónou povedla. Je to naše poděkování fanouškům za to, že nás celou sezónu podporovali," řekl Karel Suchánek.

Hokejovou exhibici si pochvalovali i fanoušci. "Byla to pro nás velká čest si proti hokejistům zahrát," řekl jeden z fanoušků Petr Ležák. "Chtěl bych všem moc poděkovat a doufám, že si to příští rok zopakujeme. Už teď se těším na novou sezónu," dodal.