• úterý 15. října 2019
  • Jiří Potůček

Hokejistky vyhrály v Uničově

13.10.2019 v 6. kole 1. ligy žen – sk.B sehrály opavské hráčky na ledě v Uničově utkání s týmem HC Uničov, který porazily 1:5 (0:4, 0:0, 0:1).

1. třetina začala z obou stran velice vlažně a nikdo se netlačil moc do útoku. Jako první jsme udeřili my a šli do vedení 0:1. Od té chvíle hra nabrala na rychlosti i na tvrdosti. Soupeř sice vyrovnal, ale my jsme šli během chvilky do rychlého vedení a pak už jsme navyšovali vedení až stav 1:4. Takto i 1. třetina skončila.

Druhou třetinu jsme začali velice dobře a soupeře jsme neustále tlačili. Problém byl v naší koncovce a celý tlak jsme neuměli vyjádřit gólově, a proto druhá třetina skončila 0:0.

3. třetina pokračovala ve stejném duchu, my jsme soupeře tlačili, ale gólově jsme se neuměli utrhnout. Až v závěru jsme dotáhli akci ke gólu a celé utkání tak skončilo 1:5.

Ohlasy trenérů:

Utkání se rozjíždělo velice pomalu, ale během pár minut jsme začali nabírat na rychlosti i tvrdosti a vzápětí se to projevilo že jsme dali gól. Soupeř měl také šance a po jedné takové také vyrovnal, nicméně my jsme šli pořád za svým cílem a první třetinu jsme vyhráli 4:1. Druhá třetina už byla plně v naší režii ale gólově jsme se neuměli prosadit. Ve 3. třetině vše vyústilo několika vyloučení, jak na naší, tak i na soupeřově straně a hra se začala kouskovat. Sice nám neuznali jeden regulérní gól, ale na situaci to nic neměnilo. Celé utkání jsme dotáhli do vítězného konce a jsem rád že se holky po minulém utkání vzpamatovaly a začali jsme hrát zase hokej. Gratuluji našim holkám za hrály výborně a chystáme se na další utkání, které hrajeme v sobotu doma.

Trenér týmu Martin Repper

Vedoucí týmu Jiří Potůček

Aktuální tabulku soutěže najdete zde.

Sestava Opavy: Lasáková, Mrňková – Pěluchová, Repperová, Sládečková (A), Gilíková, – Horová, Krpcová, Lesníková, Svobodová, Šoltysová (C), Kubánková, Barvínková (A), Bartoňová, Vlašánková, Maxnerová

Branky a nahrávky: 2. Sládečková (Svobodová), 11. Kubánková (Svobodová), 13. Kubánková (Svobodová), 19. Šoltysová (Svobodová), 58. Svobodová (Sládečková) – 8. Mazánková.

Rozhodčí: Burda – Klíč, Gerhát

Vyloučení: 5:7, navíc Šoltysová 10 min. Bez využití.

7. zápas sezóny budou naše ženy hrát na domácím ledě dne 19.10.2019 od 13:30 hod. Budeme se těšit, že nás opět přijdete povzbudit.